kpb

Baranki Dzieciom (lato 2019): Reksio i ptaki

BARANKI DZIECIOM
REKSIO I PTAKI - zestaw bajek, 40’
+ warsztaty bębniarskie

niedziela, 16 czerwca 2019, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

W niedzielę, 16 czerwca o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na Baranki Dzieciom. Maluchy tym razem obejrzą zestaw bajek z serii Reksio i ptaki, a po seansie wezmą udział w warsztatach bębniarskich.


PROGRAM:

REKSIO I PTAKI - zestaw bajek, 40’


 
REKSIO I PAPUGA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Właściciele Reksia kupili sobie papugę i czasem wystawiają ją w klatce do okna. Wynika z tego wiele nieporozumień, bo papuga naśladuje i przedrzeźnia wszystkich na podwórku. Na nic zdają się prośby Reksia - papuga bawi się dalej.
 
REKSIO I DROZD
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1988
Na podwórku stale wybuchają jakieś kłótnie i awantury. Pojawia się drozd, który swoim śpiewem powoduje, że spory cichną i wszyscy zachwycają się ptasim śpiewem.

 
REKSIO I KUKUŁKA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Kukułka podrzuca swoje jajo do gniazda dzięcioła. Ten podrzuca je innym ptakom, ale one nie chcą przyjąć kukułczego jaja. Reksio organizuje wspólne wysiadywanie jajka. Wykluwa się kukułka, rośnie szybko i zjada pożerające krzaki agrestu gąsienice.

 
REKSIO I PELIKAN
reż. Andrzej Flettner, Polska 1990
Rybak wyrzuca na podwórko złapanego w sieci pelikana, który oszołomiony niezdarnie porusza się po ziemi, co wywołuje śmiech i kpiny podwórkowego towarzystwa. Reksio konstruuje dla ptaka specjalną wyrzutnię i ptak wzbija się w powietrze. Lata fantastycznie. Zdumione zwierzęta przekonują się, że pelikan nie jest takim niezdarą, za jakiego go miały.


Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

 

 

BILETY: 11 zł

 

BARANKI DZIECIOM: LATO 2019 - PROGRAM:

 

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

      

Bookmark and Share

archiwum