kpb

Podły, okrutny, zły - pokazy przedpremierowe

PODŁY, OKRUTNY, ZŁY (reż. Joe Berlinger)
- pokazy przedpremierowe
wtorek, 7 maja 2019, godz. 19.00 oraz 21.05
środa, 8 maja 2019, godz. 21.05

Kino Pod Baranami


We wtorek, 7 maja oraz środę, 8 maja zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu Podły, okrutny, zły - wstrząsającego portretu jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców, Teda Bundy’ego. W produkcji Joe Berlingera wystąpili m.in. Zac Efron, Lily Collins, Angela Sayafran, Jim Parsons, John Malkovich i lider zespołu Metallica, James Hetfield.


„Podłe, okrutne i wyjątkowo złe” - takimi słowami sędzia Edward D. Cowart określił czyny Teda Bundy’ego, legendarnego seryjnego mordercy, którego mroczna działalność wstrząsnęła Ameryką w latach 70. Podły, okrutny, zły to kolejne podejście do formy fabularnej znanego dokumentalisty Joe Berlingera (Metallica: Some Kind of Monster, Surowa cena ropy, Stróż brata swego), który tym razem przygląda się postaci Teda Bundy’ego - prawdziwej medialnej gwiazdy, która długo skupiała na sobie uwagę światowej opinii publicznej.

Berlinger, mistrz popularnego gatunku true crime, opowiadał już o słynnym przestępcy w czteroodcinkowym serialu Netflixa, Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy'ego. Mimo to, postanowił wrócić do tego pasjonującego tematu i zająć się nim ponownie: tym razem w  formie energicznego i pełnego gwiazd filmu fabularnego, w którego obsadzie pojawili się m.in. Lily Collins (Królewna Śnieżka, Aż do kości), Angela Sayafran (serial Westworld), Jim Parsons (serial Teoria wielkiego podrywu), John Malkovich (Imperium słońca, Red, Być jak John Malkovich) i lider zespołu Metallica James Hetfield. W rolę Teda Bundy’ego, na przekór swojemu emploi, wcielił się niegdysiejszy gwiazdor Disney Channel Zac Efron, kojarzony dotychczas raczej z lekkim repertuarem komediowym (17 Again, Sąsiedzi, Baywatch).

W Podłym, okrutnym, złym fabuła koncentruje się jednak nie na Tedzie, lecz na Liz, młodej samotnej matce, która zakochuje się w tym tajemniczym i czarującym mężczyźnie. Nieznajomy jest inteligentny, czuły i bardzo opiekuńczy, a ich wspólne życie staje się prawdziwą sielanką. Wszystko wali się, gdy Ted zostaje aresztowany i uznany za winnego porwania i napaści na młodą studentkę. A potem następnej. I następnej. Film Podły, okrutny, zły oparty został na “The Phantom Prince: My Life with Ted Bundy” - autobiograficznej książce napisanej przez prawdziwą Elizabeth Kloepfer. 
         

REŻYSER O FILMIE:

Obserwując historię Teda Bundy’ego z perspektywy jego wieloletniej partnerki, możemy przyjrzeć się temu, jak człowiek winny takich zbrodni mógł być postrzegany i jakie emocjonalne piętno odcisnął na tych, którzy sądzili, że doskonale go znają. Mam nadzieję, że ten film będzie innym sposobem zajrzenia do tego wstrętnego świata – nie poprzez epatowanie morderstwami, czy skupianie się na samych zbrodniach, ale za pomocą odwrócenia oczekiwania w stosunku do gatunku thrillerów o seryjnych mordercach i skupieniu się na kłamstwach opowiadanych przez Bundy’ego i wmawianych sobie przez innych, kiedy wokół nich dochodziło do kolejnych zabójstw. - Joe Berlinger


BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)


O FILMIE:


PODŁY, OKRUTNY, ZŁY
| EXTREMELY WICKED, SHOCKINGLY EVIL AND VILE
reż. Joe Berlinger, USA 2018, 108’

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted (Zac Efron) szybko zdobył serce Liz (Lily Collins), która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Niewinna twarz Teda Bundy'ego skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer długo nie chciała uwierzyć.

Podły, okrutny, zły to prawdziwa historia seryjnego mordercy Teda Bundy'ego, którego zbrodnie wstrząsnęły Ameryką w latach 70-tych. Ted Bundy był jednym z najbardziej brutalnych seryjnych morderców na świecie. Mężczyzna przez ponad 4 lata swojej zbrodniczej działalności zabił ponad 20 kobiet (udowodniono mu 21 morderstw, ale sam przyznał się do 30). Za popełnione przestępstwa został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Wyrok wykonano 24 stycznia 1989 roku w Raiford na Florydzie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum