kpb

Dojrzałe Kino: Roma

środa, 19 grudnia 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 19 grudnia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Roma - dramatu autorstwa Alfonso Cuaróna nagrodzonego Złotym Lwem podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji. Bilety dla seniorów w cenie 14 zł.

 

Roma to nakręcone w czerni i bieli najnowsze dzieło Alfonso Cuaróna, twórcy Grawitacji i Ludzkich dzieci. To rozgrywająca się we wczesnych latach 70-tych kronika roku z życia jednej rodziny z klasy średniej, mieszkającej w meksykańskiej stolicy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Wenecji Romę nagrodzono Złotym Lwem dla najlepszego filmu. Film otrzymał również trzy nominacje do Złotych Globów, w tym jedną do nagrody dla najlepszego filmu obcojęzycznego.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

ROMA | ROMA
reż. Alfonso Cuarón, Meksyk/USA 2018, 135'

Złote Globy 2019: nominacje do nagrody dla najlepszego reżysera (Alfonso Cuarón), najlepszego filmu obcojęzycznego i za najlepszy scenariusz (Alfonso Cuarón)
MFF w Wenecji 2018: Złoty Lew, Nagroda SIGNIS
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2018: Nagroda Specjalna
Niezależne Brytyjskie Nagrody Filmowe BIFA 2018: najlepszy zagraniczny film niezależny
Camerimage 2018: Brązowa Żaba (Alfonso Cuarón)

ROMA to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna (Ludzkie dzieci, I twoją matkę też). Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70.

W wybranych kinach i na Netflix od 14 grudnia.

 

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum