kpb

Klub Wysokich Obcasów: Kraina wielkiego nieba (przedpremiera!)

KLUB WYSOKICH OBCASÓW:
Kraina wielkiego nieba (reż. Paul Dano)

- pokaz przedpremierowy

środa, 5 grudnia 2018, godz. 21.00
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 5 grudnia, wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz M2 Films zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Kraina wielkiego nieba z udziałem Carey Mulligan i Jake'a Gyllenhaala. Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 1 grudnia 2018 roku - zniżka na bilet.

 

Paul Dano, który jako aktor zdobył uznanie za role w filmach Aż poleje się krew czy Zniewolony. 12 Years a Slave, po raz pierwszy staje za kamerą, aby przenieść na ekran swoją ukochaną powieść: Wildlife autorstwa laureata Nagrody Pulitzera, Richarda Forda. To fantastycznie skonstruowana opowieść o rodzinie, która wydaje się dążyć do autodestrukcji. Scenariusz filmu Dano napisał razem ze swoją partnerką, aktorką i scenarzystką Zoe Kazan (I tak cię kocham). Kraina wielkiego nieba to aktorski popis Carey Mulligan (Drive, Wstyd) i Jake’a Gyllenhaala (Zwierzęta nocy, Wolny strzelec), który zachwycił m.in. widzów i krytyków obecnych na pokazie filmu na festiwalu Sundance.

 

Bez najmniejszych wyrzutów sumienia mogę nazwać "Krainę wielkiego nieba" jednym z najlepszych debiutów reżyserskich ostatnich lat, o ile nie dwudziestego pierwszego wieku w ogóle. - Janek Brzozowski, Film.org.pl

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 1 grudnia 2018 - bilet w cenie 13 zł.

 

Polska premiera filmu: 7 grudnia 2018

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

13 zł - za okazaniem numeru „Wysokich Obcasów” z 17 listopada 2018

 

O FILMIE:

KRAINA WIELKIEGO NIEBA | WILDLIFE
reż. Paul Dano, USA 2018, 104'

Nagrody Film Independent 2019: 3 nominacje do nagrody Independent Spirit - najlepszy film debiutancki, najlepsza aktorka (Carey Mulligan), najlepsze zdjęcia (Diego Garcia)
MFF w Cannes 2018: nominacja do Złotej Kamery
MFF w Toronto 2018: Prezentacje Specjalne
MFF Sundance 2018: Konkurs Główny

Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy.  On po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, ona zostaje sama z dorastającym synem. Podejmuje ryzykowną decyzję chcąc znów poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum