kpb

Queen: A Night in Bohemia - pokaz koncertu

QUEEN: A NIGHT IN BOHEMIA
-
pokaz koncertu w Kinie Pod Baranami


sobota, 24 listopada 2018, godz. 19.15 - Sala Czerwona

sobota, 24 listopada 2018, godz. 19.30 - Sala Niebieska

 


(c) Douglas Puddifoot

 

W sobotę, 24 listopada, minie 17 lat od śmierci Freddiego Mercury’ego - wokalisty zespołu Queen, którego niepowtarzalny głos i charyzma wciąż poruszają fanów na całym świecie. W tym dniu zapraszamy na pokaz niezapomnianego koncertu zespołu, który stał się jednym z punktów zwrotnych w ich karierze.

 

Uznany przez słuchaczy BBC Radio 2 za najlepszą brytyjską grupę wszechczasów zespół Queen to dziś prawdziwa legenda. W 1975 roku, po nawiązaniu współpracy z nowym menadżerem i wydaniu mieszającej style muzyczne płyty A Night at the Opera z przebojem Bohemian Rhapsody popularność zespołu wprost eksplodowała. Wielowarstwowe aranżacje utworów, fenomenalne harmonie wokalne i magnetyzm wokalisty Freddiego Mercury'ego wchodzącego w interakcję z publicznością to coś, czego nie da się zapomnieć.

 

Prezentowany w Kinie Pod Baranami film Queen: A Night in Bohemia to przede wszystkim cyfrowo odrestaurowane nagranie koncertu zarejestrowanego w Wigilię 1975 roku w Hammersmith Odeon w Londynie. Ten wyjątkowy występ był transmitowany na żywo w programie Old Grey Whistle Test na kanale BBC Two brytyjskiej telewizji. Stał się punktem kulminacyjnym przełomowego roku w karierze grupy. Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor i John Deacon porwali wówczas tłumy podczas takich hitów jak Killer Queen, Keep Yourself Alive, jak również nagranego po raz pierwszy wykonania na żywo największego klasyka Bohemian Rhapsody.

Uczestnicy pokazu zobaczą również niepublikowane dotąd wywiady z członkami zespołu oraz liczne materiały archiwalne, w tym sceny z sesji nagraniowej Bohemian Rhapsody. Wszystko to składa się na fascynującą opowieść o początkach legendy i tej magicznej chwili, w której z grupy młodych, utalentowanych muzyków stali się jednym z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej.

 

Dalszą część tej porywającej historii podczas pokazów filmu Bohemian Rhapsody autorstwa Bryana Singera (Walkiria), który zabiera widzów za kulisy triumfalnego powrotu grupy podczas koncertu na rzecz Live Aid w 1985 roku. W roli Freddiego Mercury'ego wystąpił Rami Malek, gwiazda serialu Mr. Robot.

 

Uwaga!

Ze względu na duże zainteresowanie pokaz koncertu odbędzie się na dwóch salach: Sali Czerwonej oraz Sali Niebieskiej.

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

sobota, 24 listopada
19.15
QUEEN: A NIGHT IN BOHEMIA | QUEEN: A NIGHT IN BOHEMIA
reż. T. Corcoran, S. Lupton, R. Thomas, Wielka Brytania 2015, 90'
Sala Czerwona

 

19.30 QUEEN: A NIGHT IN BOHEMIA | QUEEN: A NIGHT IN BOHEMIA
reż. T. Corcoran, S. Lupton, R. Thomas, Wielka Brytania 2015, 90'
Sala Niebieska

 

BILETY:

35 zł (normalny) | 30 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

QUEEN: A NIGHT IN BOHEMIA | QUEEN: A NIGHT IN BOHEMIA
reż. Tom Corcoran, Simon Lupton, Rhys Thomas, Wielka Brytania 2015, 90'


(c) Douglas Puddifoot

Odrestaurowany cyfrowo legendarny koncert zespołu Queen w londyńskim Hammersmith Odeon w 1975 roku, z wczesnymi aranżacjami takich piosenek jak Killer Queen, Keep Yourself Alive, Liar i Now I'm Here oraz pierwszym zarejestrowanym wykonaniem na żywo singla Bohemian Rhapsody. Film zawiera również nieprezentowany dotąd materiał dokumentalny, w tym nagrania archiwalne oraz wywiady z zespołem.
Muzycy opowiadają o trudnych początkach, wielkim sukcesie w Japonii oraz o tym, jak wydany w tym samym roku album A Night at the Opera na zawsze zmienił ich losy. Zdradzają również szczegóły powstania płyty, w tym historię ich największego hitu, który o mały włos nie został z niej usunięty.

 

ZWIASTUN w j. angielskim:

Wyłącznym dystrybutorem filmu QUEEN: A Night in Bohemia w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej jest Pannonia Entertainment Ltd.

Bookmark and Share

archiwum