kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Monument

czwartek, 15 listopada 2018, godz. 23.15

 

 

W czwartek, 15 listopada, odbędzie się wyjątkowe spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego. Zobaczymy Monument czyli najnowszy film Jagody Szelc, a zarazem jedną z najgłośniejszych produkcji prezentowanych w tym roku na festiwalu w Gdyni. Zapraszamy!

 

Po fantastycznym debiucie Wieża. Jasny dzień nagrodzonym podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu,  laureatka Paszporty POLITYKI Jagoda Szelc wróciła do Gdyni z nowym projektem. Monument to dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. To mroczna, pełna napięcia historia grupy młodych ludzi, którzy przyjeżdżaj a do prowincjonalnego hotelu na praktyki pod okiem bezwzględnej menadżerki. Tytułowy monument, czyli znajdująca się na terenie placówki tajemnicza budowla potęguje niepokojącą atmosferę tego miejsca, a praktykanci wkrótce odkrywają, że klienci hotelu najwyraźniej mogą liczyć na co najmniej niecodzienną obsługę.

 

Moja ulubiona studentka, jest trochę stuknięta - mówił o Szelc, Mariusz Grzegorzek - rektor Szkoły Filmowej w Łodzi i artystyczny opiekun Monumentu. Ona sama nazwała to przedsięwzięcie lotem głową na mokrą szmatę. O tym, czy był to skok udany czy skończył się przetrąceniem artystycznego karku będziemy dyskutować po seansie.

Gospodarzem spotkania będzie Mateusz Demski - student filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, redaktor naczelny czasopisma studenckiego 16mm i autor licznych recenzji i wywiadów z ludźmi świata filmu.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:   

MONUMENT | MONUMENT
reż. Jagoda Szelc, Polska 2018, 108'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Nagroda Specjalna Jury w konkursie Inne Spojrzenie

Nie znali się, bo byli zbieraniną studentów z różnych lat.
Wiedzieli, że obudzili się nad ranem w zimnym busie.
Wiedzieli, że praktyki mają się odbyć w hotelu pod okiem doświadczonej Managerki.
Wiedzieli, że będzie to dla nich duża próba, nie wiedzieli jak trudna.
Nie wiedzieli, że czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.
Monument.
Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki w reżyserii Jagody Szelc, która po rewelacyjnym debiucie Wieża. Jasny dzień jeszcze bardziej intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie.

 

JAGODA SZELC:

MONUMENT jest i był dla mnie ratunkiem. Bardzo dużo ludzi mówiło mi, żebym uważała bo mogę wszystko teraz przekreślić. Żebym kalkulowała swoją "tak zwaną karierę". Więc postanowiłam, że jeśli tak sprawy się mają to natychmiast muszę wykonać na sobie lot głową na mokrą szmatę. Poszerzyć się. (...) Ludzie lubią dawać rady innym ludziom kompletnie ich nie znając. Nie wiedząc, jakie jest inne centrum. Ja nie chcę robić filmów do końca życia. Będę natomiast to robić tylko z pozycji absolutnego zera. Tak postanowiłam i tego się trzymam.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

Bookmark and Share

archiwum