kpb

Walk with Me - pokaz filmu z dyskusją

WALK WITH ME (reż. Max Pugh, Marc J. Francis)
- pokaz filmu z dyskusją

środa, 28 listopada 2018, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 28 listopada, wraz z Fundacją Polski Instytut Mindfulness zapraszamy na specjalny pokaz dokumentalnego filmu Walk with Me opowiadającego o klasztorze wietnamskiego mistrza Zen i przywódcy duchowego Thich Nhat Hanha, nazywanego ojcem uważności. Po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Walk with Me w narracji Benedicta Cumberbatcha to swoista kinematograficzna podróż do świata uważności uosobionego przez pochodzącego z Wietnamu buddyjskiego mistrza Zen – Thich Nhat Hanha. Zdjęcia kręcone przez ponad trzy lata po raz pierwszy prezentują ten świat z tak bliska, układając się w pełen emocji film–medytację o społeczności ludzi, którzy, porzuciwszy wszelkie dobra doczesne, wybrali w zamian klasztorne życie we francuskiej wsi.
Thich Nhat Hanh jest dziś 92-letnim przywódcą duchowym, poetą, aktywistą walczącym o pokój i prekursorem buddyzmu na Zachodzie. Martin Luther King nadał mu przydomek apostoła pokoju i życia bez przemocy, a ludzie na całym świecie cenią jego nauki i liczne książkowe publikacje na temat uważności. W 1982 roku założył Plum Village, klasztor na francuskiej prowincji przeznaczony dla mnichów i mniszek oraz świeckich przybyszów z różnych zakątków globu, którzy chcą spróbować uważnej praktyki. W listopadzie 2014 roku po kilkumiesięcznej chorobie doznał rozległego udaru, który odebrał mu władzę w połowie ciała i zdolność komunikowania. Mimo to mistrz nie porzucił swoich obowiązków w klasztorze.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, w której wezmą udział:  Prezes Fundacji Polski Instytut Mindfulness Małgorzaty Jakubczak, nauczyciel mindfulness HOLI Body&Mind Center z Krakowa Sylwia Rogala-Marciniak oraz buddystka Sandra Hajduczek.

 

BILETY:

30 zł (normalny) | 28 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

WALK WITH ME | WALK WITH ME
reż. Max Pugh, Marc J. Francis, Wielka Brytania 2017, 94'

BFI London Film Festival 2017: oficjalna selekcja
FF SXSW 2017: światowa premiera

Najbardziej intymny z dotychczasowych obraz słynnego klasztoru buddyjskiego mistrza Zen, Thich Nhat Hanha oraz toczącego się w nim życia społeczności, która porzuciła dotychczasowe życie dla jednego wspólnego celu – praktykowania sztuki uważności. 

Kręcona przez ponad trzy lata filmowa opowieść jest pełną emocji medytacją o ludziach pragnących rozwijać głębokie poczucie obecności nie tylko w sobie samych, ale również w tych, których kochają. Wewnętrzną podróż mnichów pokazaną na tle zmieniających się pór roku dopełniają refleksje zaczerpnięte z wczesnych dzienników Thich Nhat Hanha, czytane przez Benedicta Cumberbatcha.

 

ZWIASTUN z napisami w j. angielskim:

 

PARTNERZY:

           

Bookmark and Share

archiwum