kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Suspiria

czwartek, 8 listopada 2018, godz. 22.15
(Sala Czerwona - pokaz filmu i dyskusja)

czwartek, 8 listopada 2018, godz. 22.14
(Sala Biała - pokaz filmu)

 

 

W czwartek, 8 listopada, w Studenckim Klubie Filmowym zobaczymy wspólnie niepokojącą Suspirię - najnowszy film Luki Guadagnino z Dakotą Johnson i Tildą Swinton w rolach głównych.  

 

Suspiria to nowa odsłona kultowych Odgłosów -  arcydzieła Dario Argento z 1977 roku, filmu uznawanego za kamień milowy współczesnego kina grozy. Współczesną wersję produkcji wyreżyserował Luca Guadagnino nominowany do Oscara i nagrody BAFTA  za film Tamte dni, tamte noce. W obsadzie Dakota Johnson (Nienasyceni), Tilda Swinton (Musimy porozmawiać o Kevinie), Chloë Grace Moretz (Sils Maria), znana z oryginalnych OdgłosówJessica Harper, Mia Goth (Lekarstwo na życie) a także Małgorzata Bela (Ono). Muzykę do filmu skomponował Thom Yorke, lider zespołu Radiohead.

 

Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł nakręcić remake jednego z filmów mojego życia lepiej, niż zrobił to Luca Guadagnino - pisze o filmie Bartosz Bartosik. Na antenie Antyradia Sergiusz Kurczuk mówił, że dzięki nieoczywistej fabule i wielopoziomowym pięknie film można polecić nawet osobom, które nie przepadają za kinem grozy. Ostateczną decyzję pozostawiamy jednak Wam i zapraszamy do dyskusji po seansie.

Gospodarzem spotkania będzie Patryk Piejko, który studiuje marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i jest fanem filmu Dario Argento.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

Uwaga!

Ze względu na duże zainteresowanie, pokaz filmu odbędzie się na dwóch salach: CzerwonejBiałej. Na dyskusję po seansie zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:   

SUSPIRIA | SUSPIRIA
reż. Luca Guadagnino, USA/Włochy 2018, 152'


MFF w Wenecji 2018: Konkurs Główny, Nagroda Soundtrack Stars za najlepszą piosenkę oryginalną (Thom Yorke - "A Suspirium")

Amerykańska tancerka Susan udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc, szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką. Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce poznają jej największy, mroczny sekret.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum