kpb

Weekendy z Chaplinem

Najwybitniejszy komik w historii kina - ponownie na dużym ekranie!

Vivarto oraz Instytucja Filmowa Silesia Film zapraszają na przegląd filmów Charlesa Chaplina.

Inteligentny komik, wybitny reżyser, niezwykle oryginalny scenarzysta, wrażliwy kompozytor i uzdolniony montażysta. Perfekcjonista w każdym calu, który bez trudu żonglował emocjami widza, doprowadzając publiczność na przemian do śmiechu i do łez.

W ciągu trzech weekendów przedstawimy trzy najsłynniejsze filmy słynnego ekranowego Włóczęgi: DYKTATORA - odważną satyrę na Hitlera i niemiecki nazizm, BRZDĄCA - przepiękny, komiczny i wzruszający film, który zapoczątkował wielką karierę Chaplina oraz jedną z najsłynniejszych komedii w historii kina - GORĄCZKĘ ZŁOTA, czyli Charlie poszukujący złota w skutej lodem Alasce. 

Od piątku zapraszamy na pokazy  - GORĄCZKI ZŁOTA do niedzieli, na dwóch seansach dziennie - o 10.45 i 18.00


Bilety:
18 zł (normalne)
13 zł (ulgowe)


piątek - niedziela, 22 - 24 lutego, godz. 21.00

DYKTATOR | THE GREAT DICTATOR
reż. Charles Chaplin, USA 1940, 126'Niezwykły filmowy apel Chaplina do świata. W 1940 roku zaprezentował publiczności amerykańskiej Dyktatora - ostrą satyrę na Hitlera i niemiecki narodowy socjalizm.


piątek - niedziela, 29 lutego - 2 marca, godz. 12.45 i 19.45


BRZDĄC | THE KID
reż. Charles Chaplin, USA 1920, 60'Pierwszy wielki filmowy sukces Charliego Chaplina. Brzdąc to historia porzuconego chłopca, którym opiekuje się włóczęga Charlie. Film pełen bezbłędnych gagów, a równocześnie scen autentycznie przejmujących.


piątek - niedziela, 7 - 9 marca, godz. 10.45 i 18.00

GORĄCZKA ZŁOTA | THE GOLD RUSH
reż. Charles Chaplin, USA 1925, 69'Mistrz komedii Charlie Chaplin tym razem wyprawia się na opanowaną gorączką złota Alaskę, gdzie ściągają całe szeregi poszukiwaczy. Jedno z największych osiągnięć filmowych Chaplina.


ZAPOWIEDŹ WEEKENDÓW Z CHAPLINEM:
Organizator:
Vivarto oraz Instytucja Filmowa Silesia Film


Vivarto
Bookmark and Share

archiwum