kpb

Baranki Dzieciom (Jesień 2018): Baranki witają szkołę

Baranki witają szkołę + zajęcia plastyczne

niedziela, 16 września 2018, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 16 września, zapraszamy najmłodszych widzów oraz ich opiekunów pierwsze spotkanie jesiennej edycji Baranków Dzieciom pod hasłem Baranki witają szkołę. Maluchy poszukają na mapie Eskimosów, wspólnie z pomysłowym kundelkiem Reksiem będą uczyć się nowych języków, a Bolek w tajemnicy przed swoim bratem Lolkiem zabierze je na pierwsze wagary. Po seansie dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych.

 

PROGRAM:

niedziela, 16 września, godz. 11.00
BARANKI WITAJĄ SZKOŁĘ
 - zestaw bajek, 40’
+ zajęcia plastyczne

PRZYGODY BOLKA I LOLKA: WAGARY
reż. Romuald Kłys, Polska 1976
Bolek w tajemnicy przed Lolkiem i Tolą postanawia pójść na wagary do lasu. Kąpie się w jeziorze i bawi się z napotkaną sarenką. Na skutek niefortunnego wypadku chłopiec ląduje w łóżku ze skręconą nogą i naprawdę nie może chodzić do szkoły.

REKSIO POLIGLOTA
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1967
Reksio uczy się języków swoich sąsiadów. Dzięki nowym umiejętnościom może nie tylko swobodnie porozumiewać się z innymi zwierzakami z podwórka, ale także łagodzić konflikty między nimi.

REKSIO NAUCZYCIEL
reż. Edward Wątor, Polska 1977
Podwórkowy kogut pieje od przypadku do przypadku i ciągle spóźnia się na posiłki. Reksio uczy go właściwego rozróżniania czasu. Dzięki tej nauce ptak wreszcie spełnia swój obowiązek jak w zegarku.

WESOŁA GEOGRAFIA
reż. Leszek Lorek, Polska 1967
Uczeń odpowiadający w szkole z geografii myli w zabawny sposób realia, twierdząc na przykład, że Eskimosi żyją wśród piasków wokół egipskich piramid. Pozostawiony po lekcjach w klasie, uczy się na nowo i porządkuje swoją geografię.

Zajęcia plastyczne poprowadzi - związana z Cricoteką - artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

 

BILETY: 11 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków Dzieciom otrzymują 20% zniżki na pobyt w
Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:


                         

                        

    

          

 

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

     

    

    
Bookmark and Share

archiwum