kpb

Barany w MOS - Kinobranie na bis: Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

BARANY W MOS - KINOBRANIE NA BIS:
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (reż. Martin McDonagh)
24-30 września 2018, godz. 17.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

Na Wasze specjalne życzenie komediodramat Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Martina McDonagh z Oscarową rolą Frances McDormand wraca na Letnie Tanie Kinobranie. W dniach 24-30 sierpnia, codziennie o godz. 17.00, zapraszamy na pokazy filmu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Bilety na seanse w cenie 10 zł.

 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri to opowieść o bezkompromisowej kobiecie, która mimo niechęci otoczenia nie daje za wygraną. Kiedy po upływie kilku miesięcy od morderstwa jej córki sprawca nadal jest na wolności, Mildred decyduje się nagłośnić sprawę w niekonwencjonalny sposób. Umieszcza napis wzywający do działania na trzech tablicach reklamowych przy wjeździe do miasteczka, tym samym rzucając wyzwanie lokalnej policji.

 

Ten fantastycznie skonstruowany, mroczny komediodramat to kolejny film Martina McDonagh, po Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, doskonale balansujący na granicy gatunków. Scenariusz filmu nagrodzono na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji oraz podczas ostatniego rozdania Złotych Globów, gdzie uznano film za najlepszy dramat. Podczas ostatniego rozdania Oscarów statuetki za znakomite role aktorskie powędrowały do Frances McDormand i Sama Rockwella. Na ekranie towarzyszy im m.in. Woody Harrelson.

 

Pokazy filmu odbędą się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY: 10 zł

* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 30 sierpnia. Przez cały czas trwania festiwalu trwa akcja Zbieraj KINO, w ramach której po siedmiu obejrzanych filmach bilet na ósmy otrzymuje się gratis.

 

O FILMIE:  

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI
| THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
reż. Martin McDonagh, USA 2017, 115'

Oscary 2018: najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand), najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Rockwell)
Złote Globy 2018: najlepszy dramat, najlepszy scenariusz (Martin McDonagh), najlepsza aktorka w dramacie (Frances McDormand), najlepszy aktor drugoplanowy w dramacie (Sam Rockwell)
Nagrody BAFTA 2018: najlepszy film, najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand), najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Rockwell), najlepszy scenariusz oryginalny
Brytyjskie Niezależne Nagrody Filmowe 2017: najlepszy montaż (John Gregory), najlepsza muzyka (Carter Burwell)
Camerimage 2017: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu
MFF w Palm Springs 2017: Nagroda Spotlight (Sam Rockwell)
MFF w San Sebastián 2017: Nagroda Publiczności
MFF w Wenecji 2017: konkurs główny, najlepszy scenariusz (Martin McDonagh)

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego  (Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Rockwell) – porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

 

ZWIASTUN:

 

PARTNERZY:

        
  
                         

 

PATRONI:

      

            

 

        

Bookmark and Share

archiwum