kpb

Ava - pokaz przedpremierowy

AVA (reż. Léa Mysius)
- pokaz przedpremierowy

piątek, 22 czerwca 2018, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 

 

 

W piątek, 22 czerwca, zapraszamy na przedpremierowy pokaz wyróżnionego w Cannes filmu Ava - pełnego wdzięku, bezpretensjonalnego debiutu Léi Mysius, a zarazem portretu młodej dziewczyny, która nie boi się niczego.

 

Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Czas, który pozostał do końca wakacji postanawia uczynić niepowtarzalnym. Poznany na plaży tajemniczy chłopak staje się częścią nowego świata bohaterki, która odważnie podąży za swoimi pragnieniami.

Historia pierwszej miłości, narodzin pożądania i przebudzenia seksualnego. Jeden z najgłośniejszych francuskich debiutów, który miał swoją światową premierę w trakcie festiwalu w Cannes w 2017 roku. Film Léi Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę zbuntować się przeciwko konwencjom obyczajowym i podążać za swoją ciekawością życia i świata.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

AVA | AVA
reż. Léa Mysius, Francja 2017, 105'

MFF w Cannes 2017: Palm Dog, SACD Award
MFF w Palm Springs 2017: Nagroda Specjalna Nowe Głosy/Nowe Wizje
MFF w Sztokholmie 2017: najlepsze zdjęcia (Paul Guilhaume)
Nagrody Louisa Delluca 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego debiutu

Wyróżniony na MFF w Cannes jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów francuskich ostatnich lat. Ava to zwycięzca 4. edycji projektu Scope100, po Magical Girl i Czerwonym żółwiu kolejny świetny film, który widzowie polecają widzom.

Ulotny świat wakacji: senna atmosfera lata, gorące promienie słońca i morska bryza na twarzy. Ava jest młodą dziewczyną, w której dojrzewa bunt. Spotkany na plaży tajemniczy chłopak sprawi, że Ava instynktownie podda się temu, co nowe i nieznane. To będzie czas pierwszej miłosnej fascynacji, niezależności i wolności. Jedno jest pewne: takie lato zdarza się tylko raz w życiu.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum