kpb

Szefowa Kina Pod Baranami w Zarządzie Europa Cinemas

Szefowa Kina Pod Baranami
w Zarządzie sieci kin Europa Cinemas

 


(fot. Sabina Szkarłat)

 

Z przyjemnością informujemy, że Marynia Gierat, szefowa Kina Pod Baranami, została wybrana nowym członkiem Zarządu europejskiej sieci kin Europa Cinemas.

 

Podczas zakończonego właśnie festiwalu w Cannes odbyło się doroczne zebranie Rady sieci kin Europa Cinemas, na którym nowym członkiem Zarządu została wybrana Maria-Magdalena Gierat z Kina Pod Baranami.
 
Marynia Gierat prowadzi Kino Pod Baranami od 2001 roku. Od 2013 roku działa w Radzie Europa Cinemas. Prowadzi wykłady i warsztaty dla operatorów kin na wielu międzynarodowych konferencjach. Wymieniona na liście 40 Under 40, czyli czterdziestu znaczących młodych osób działających w branży filmowej w Europie. W ubiegłym roku wyróżniona w rankingu Top 50 Women in Global Cinema czyli 50 najbardziej znaczących kobiet w światowej branży filmowej.

 

Kino Pod Baranami należy do sieci Europa Cinemas od 1998 roku. W 2009 otrzymało nagrodę Europa Cinemas za najlepszy program w Europie.
 
W skład Europa Cinemas wchodzi obecnie 1050 kin (2536 ekranów) z 628 miast, w 34 krajach. W minionym roku w kinach tych osiągnięto wynik niemal 40 milionów widzów na filmach europejskich.
Wśród filmów europejskich, które zgromadziły największą widownię w sieci w 2017 roku jest polska koprodukcja - Twój Vincent, która zajęła 4. miejsce w rankingu.
W Polsce w 36 kinach należących do Europa Cinemas frekwencja w minionym roku sięgnęła prawie 4 milionów widzów.

Bookmark and Share

archiwum