kpb

Sylwestrowa Noc Filmowa 2017/2018

SYLWESTROWA NOC FILMOWA 2017/2018 // New Year's Eve Film Night

sobota, 31 grudnia 2017, godz. 21.30

//Saturday, December 31st, 2017, 9.30 p.m.

(for English version click HERE)

 

 

 

Zapraszamy na Sylwestrową Noc Filmową! W programie aż trzy przedpremiery: błyskotliwa opowieść o dorastaniu Lady Bird w reżyserii Grety Gerwig, przenikliwa satyra Alexandra Payne’a Pomniejszenie oraz fascynująca historia niesławnego twórcy filmowego, czyli The Disaster Artist Jamesa Franco. O północy - lampka szampana. Bilety już w sprzedaży!

 

Pożegnanie Starego Roku rozpocznie u nas pokaz znakomitego reżyserskiego debiutu Grety Gerwig, znanej m.in. z głównych ról w filmach Frances Ha i Plan Maggie. Lady Bird to oparta częściowo na doświadczeniach reżyserki opowieść o zbuntowanej nastolatce o artystycznej duszy, która prowadzi nieustającą walkę ze swoją równie niezależną matką. Dzięki znakomitym kreacjom nominowanych do Złotych Globów Saoirse Ronan oraz Laurie Metcalf, Gerwig stworzyła na wskroś szczerą wizję relacji międzyludzkich, które kształtują nas na resztę życia. Lady Bird jako pierwsza produkcja w historii zdobyła 100 procent pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes i stała się międzynarodową sensacją.

 

Tej nocy zobaczycie również Pomniejszenie - komediodramat Alexandra Payne’a, twórcy takich filmów jak Spadkobiercy czy Schmidt. Tym razem, reżyser przenosi widzów w przyszłość, do świata w którym ludzie masowo poddają się procedurze pomniejszania swoich ciał w nadziei na lepsze życie. Mający rozwiązać problem przeludnienia mechanizm bohaterowie wykorzystują do tego, żeby zapewnić sobie wygodę i bogactwo. W rolach głównych wystąpili Matt Damon i Kristen Wiig, którym towarzyszą m.in. Christoph Waltz, Jason Sudeikis i Alec Baldwin.

 

Zwieńczeniem sylwestrowego maratonu będzie pokaz filmu będącego kwintesencją miłości do kina. James Franco (127 godzin, Palo Alto) ponownie stanął za kamerą i zagrał główną rolę w filmie The Disaster Artist. Aktor wcielił się w niesławnego filmowca-pasjonata, Tommy’ego  Wiseau, który mimo braku doświadczenia zrealizował z wielkim entuzjazmem kultowy dziś film The Room, uznawany za najlepszy “najgorszy film” w historii. Entuzjazm reżysera i całej ekipy przesiąka z każdego kadru The Room, co zapewniło filmowi rzeszę fanów. Oparty na wspomnieniach aktora i przyjaciela reżysera, Grega Sestero, The Disaster Artist ma na swoim koncie już 10 nagród filmowych oraz dwie nominacje do Złotych Globów. Jamesowi Franco na ekranie towarzyszy jego brat Dave oraz m.in. Seth Rogen i Alison Brie.

 

Przez całą Sylwestrową Noc Filmową otwarty będzie bufet z napojami oraz zimnymi i ciepłymi przekąskami. Podczas przerw do wygrania będą filmowe nagrody, a o północy noworoczny toast lampką szampana.

 

Wszystkie filmy prezentowane w wersji oryginalnej (język angielski) z polskimi napisami.

 

START: godz. 21.30 // 9.30 p.m.

 

BILETY // tickets: 119 zł


Bilety dostępne w kasie Kina oraz online.
// Tickets available at Cinema's cash desk and online.

 

O FILMACH | About the films:

LADY BIRD | LADY BIRD
reż. Greta Gerwig, USA 2017, 93'

(in English with Polish subtitles)

Polska premiera: 2 marca 2018

Złote Globy 2018: 4 nominacje - najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Saoirse Ronan), najlepsza aktorka drugoplanowa (Laurie Metcalf), najlepszy film – komedia lub musical
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2017: film roku
Gotham Independent Awards 2017: najlepsza aktorka (Saoirse Ronan)

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Jednak bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki.

Lady Bird to bezkompromisowy portret Ameryki początku lat dwutysięcznych. Nielukrowana wizja relacji międzyludzkich, które kształtują nas na resztę życia. Ten niezwykły film to reżyserski debiut aktorki Grety Gerwig, znanej z takich filmów jak Frances Ha czy Plan Maggie. Jako pierwsza produkcja w historii zdobył 100 proc. pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes i stał się międzynarodową sensacją.

 

| In the early 2000s, an artistically-inclined seventeen year-old comes of age in Sacramento, California.

 

POMNIEJSZENIE | DOWNSIZING
reż. Alexander Payne, USA 2017, 135'

(in English with Polish subtitles)

Polska premiera: 12 stycznia 2018

MFF w Wenecji 2017: konkurs główny
Nagroda National Board of Review 2017

Próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia, norwescy naukowcy odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie 5 cali. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, że w zminiaturyzowanym świecie mogą wieść o wiele wygodniejsze i zamożniejsze życie. Taka perspektywa kusi także nie wyróżniającego się niczym Paula Safranka (Damon) oraz jego żonę Audrey (Wiig). Decydują się na zmniejszenie swoich ciał i zamieszkanie w mniejszym świecie, co zmienia ich życie na zawsze.

Prezentowany na tegorocznym festiwalu w Wenecji komediodramat science-fiction w reżyserii Alexandra Payne'a, twórcy takich filmów jak Nebraska, Spadkobiercy czy Schmidt. W rolach głównych wystąpili Matt Damon i Kristen Wiig w towarzystwie Christopha Waltza, Neila Patricka Harrisa, Jasona Sudeikisa oraz Aleca Baldwina.

 

| A social satire in which a guy realizes he would have a better life if he were to shrink himself.

 

THE DISASTER ARTIST | THE DISASTER ARTIST
reż. James Franco, USA 2017, 103'

(in English with Polish subtitles)

Polska premiera: 9 lutego 2018

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9329_0.jpg

Złote Globy 2017: nominacje do nagrody dla najlepszej komedii lub musicalu oraz najlepszego aktora w komedii lub musicalu (James Franco)
MFF w San Sebastián 2017: najlepszy film
Nagrody Gotham 2017: najlepszy aktor (James Franco)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz adaptowany (Michael H. Weber, Scott Neustadter)

Prawdziwa, tragikomiczna historia początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau - artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób.

Reżyser James Franco (Kiedy umieram, Dziecię boże) uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat The Disaster Artist oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau The Room. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

 

SYLWESTROWE ZWIASTUNY:

Bookmark and Share

archiwum