kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Zabicie świętego jelenia

czwartek, 14 grudnia 2017, godz. 23.15

 

 

W czwartek, 14 grudnia, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz filmu Zabicie świętego jelenia w reżyserii Yorgosa Lanthimosa, jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych twórców filmowych.

 

Autor Kła prezentuje klaustrofobiczną, trzymającą w napięciu i okraszoną wyjątkowo czarnym humorem opowieść o niemożliwym do dokonania wyborze. W rolach głównych wystąpili Nicole KidmanColin Farrell, który współpracował już z reżyserem przy filmie Lobster. Lanthimos otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz podczas tegorocznego festiwalu w Cannes.

 

Gospodarzem spotkania będzie Mateusz Demski – student filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego i redaktor naczelny czasopisma studenckiego 16mm. Laureat konkursu Krytyk Pisze organizowanego w ramach Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, a także absolwent warsztatów dziennikarstwa filmowego Krytycy z pierwszego piętra. W wolnych chwilach poszerza kolekcję gadżetów z Gwiezdnych Wojen.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA | THE KILLING OF A SACRED DEER
reż. Yorgos Lanthimos, Wielka Brytania/Irlandia/USA 2017, 121'

MFF w Cannes 2017: konkurs główny, najlepszy scenariusz (Yorgos Lanthimos)

Steven (Farrell) jest wybitnym kardiochirurgiem, a jego żona, Anna (Kidman), szanowaną okulistką. Mają dwójkę dzieci: 14-letnią Kim i 12-letniego Boba. Są zamożni, zdrowi i toczą szczęśliwe, rodzinne życie. Steven przyjaźni się z 16-letnim Martinem, który nie ma ojca i którego niejako przyjął pod swoje skrzydła. Pewnego dnia mężczyzna przedstawia chłopaka swojej rodzinie. Od tego czasu sprawy przybierają nieoczekiwany, katastrofalny w skutkach obrót. Idealny świat zamienia się w chaos, a Steven staje przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

     

        

Bookmark and Share

archiwum