kpb

Baranki w Pieluchach: 2 noce do rana + Figury niemożliwe i inne historie II

czwartek, 28 września 2017, godz. 11.00

 

 

W czwartek (28 września) zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na kolejne spotkanie Baranków w Pieluchach. W programie 2 noce do rana, czyli historia relacji francuskiej architektki i fińskiego DJa, których jednonocne spotkanie przeradza się w coś więcej oraz nagrodzona Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym animacja Figury niemożliwe i inne historie II.

 

 

Bilety: 13 zł

 

O FILMACH: 

2 NOCE DO RANA | 2 YÖTÄ AAMUUN
reż. Mikko Kuparinen, Finlandia/Litwa 2015, 84'

FF w Brukseli 2016: Sekcja Panorama
FF w Edynburgu 2016: sekcja Focus on Finland
FF w Montrealu 2015: roku - najlepszy reżyser, nominacja: Grand Prix des Amériques
MFF w Valladolid 2015: najlepszy film

Caroline, francuska architektka, i Jaakko, DJ z Finlandii, spotykają się w Wilnie, gdzie ona załatwia interesy, a on ma zagrać koncert. Spędzają razem noc, ale przypadkowa przygoda przeradza się w coś więcej, gdy chmura wulkanicznych popiołów zasłanie niebo i sprawia, że wszystko loty zostają odwołane.

 

ZWIASTUN:

 

FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II | FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II
reż. Marta Pajek, Polska 2016, 14’

Etiuda&Anima 2016: specjalne wyróżnienie
Krakowski Festiwal Filmowy 2016: Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu animowanego w konkursie polskim, Nagroda Jury Studenckiego
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2016: Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy polski film krótkometrażowy
Stuttgart AF 2017: Grand Prix
Cinemaforum 2017: najlepszy film animowany

Bohaterką filmu jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa, że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości - zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej –  takiej, którą można narysować zgodnie z zasadami perspektywy, ale nie można jej skonstruować. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnienia w rzeczywistości pełnej pułapek.

 

TEASER:

 

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:

  
                           

    
                      

Bookmark and Share

archiwum