kpb

Twój Vincent - pokaz przedpremierowy dla nauczycieli

TWÓJ VINCENT (reż. D. Kobiela, H. Welchman)
 – przedpremierowy pokaz filmu dla nauczycieli

środa, 20 września 2017, godz. 15.00
Kino Pod Baranami

 

 

Kino Pod Baranami, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zapraszają w środę, 20 września, na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Twój Vincent przeznaczony dla nauczycieli.

 

Twój Vincent to produkcja przełomowa i awangardowa. Nagradzany na międzynarodowych festiwalach, biorący udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i w MFF T-Mobile Nowe Horyzonty to, dosłownie, ożywiony malarski obraz na ekranie.

W filmie „grają” 94 dzieła Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 obrazów zostało przez twórców częściowo lub znacząco przekształconych na potrzeby filmowej opowieści. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. Twój Vincent przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

 

Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy materiały dydaktyczne dotyczące sposobów wykorzystania filmu Twój Vincent w procesie nauczania.

 

Pokazowi będą towarzyszyć krótkie prezentacje:
- przedstawienie programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, realizowanego w Kinie Pod Baranami
- prezentacja przedstawiciela Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

 

Pokaz filmu przeznaczony wyłącznie dla nauczycieli.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, konieczna jest rejestracja telefoniczna pod numerem: 801220555 (infolinia czynna od 4 września) lub za pośrednictwem formularza internetowego.

 

O FILMIE:

TWÓJ VINCENT | LOVING VINCENT
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania 2017, 95’

MFF w Wenecji 2017: udział w konkursie głównym

Twój Vincent to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Twój Vincent został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

 

Współautorem scenariusza do filmu jest prozaik i tłumacz Jacek Dehnel, zdjęcia współtworzył Łukasz Żal (Ida, Joanna), autorem muzyki jest Clint Mansell, a wśród producentów znalazł się wybitny operator Sean Bobbitt.

 

TEASER:

Bookmark and Share

archiwum