kpb

Kinobranie 2017 - pokaz na dziedzińcu #1: Cinema Paradiso

Letnie Tanie Kinobranie 2017
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #1:
Cinema Paradiso (reż. Giuseppe Tornatore)
czwartek, 20 lipca 2017, godz. 21.30

 

 

W czwartek, 20 lipca, zapraszamy na pierwszy pokaz pod gwiazdami na dziedzińcu Pałacu pod Baranami w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Na ekranie Cinema Paradiso - laureat Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, wybitny film Giuseppe Tornatore z muzyką autorstwa Ennio Morricone. Bilety tylko 7 zł!

Nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową film Cinema Paradiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera, który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonych w małym sycylijskim miasteczku. Dzieło Giuseppe Tornatorego zabiera widzów w nostalgiczną podróż do złotych lat kina, składając hołd sztuce filmowej oraz kinu jako fascynującemu miejscu przeżywania marzeń i namiętności. Film podbił serca publiczności na całym świecie i okazał się jednym z największych sukcesów kasowych wśród filmów nieanglojęzycznych w całej historii kina.

 


fot. Emilian Aleksander

 

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami. Do dyspozycji widzów pozostają otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami.

 

BILETY: 7 zł - dostępne w dniu pokazu - w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

O FILMIE:

CINEMA PARADISO | NUOVO CINEMA PARADISO
reż. Giuseppe Tornatore, Francja/Włochy 1988, 123’

MFF w Cannes 1989: Nagroda Specjalna Jury
Oscary 1990: najlepszy film obcojęzyczny
Złote Globy 1990: najlepszy film zagraniczny
Nagrody BAFTA 1991: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Philippe Noiret), najlepszy aktor drugoplanowy (Salvatore Cascio), najlepszy scenariusz oryginalny (Giuseppe Tornatore), Nagroda im. Anthony'ego Asquitha za najlepszą muzykę filmową (Andrea Morricone, Ennio Morricone)

Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym "Paradiso". Toto (Salvatore Cascio), jak nazywają w mieście małego Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo (Philippe Noiret), który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów. Kino staje się także dla niego źródłem pierwszych miłosnych doświadczeń. Oto pojawia się Elena (Agnese Nano), najpiękniejsza dziewczyna w miasteczku, w której zapatrzony w filmowe romanse Toto szaleńczo się zakochuje.

 

ZWIASTUN:

 

PARTNERZY:

                                     

                  

 

PATRONI MEDIALNI:
 
                                  

             

Bookmark and Share

archiwum