kpb

Pokaz specjalny filmu IBERIA

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu IBERIA Carlosa Saury!

Projekcję filmu poprzedzi koncert flamenco w wykonaniu:
Michała Czachowskiego (gitara) i Dobrosława Filipa (cajón).

Na muzyczno-filmową ucztę zapraszamy
w sobotę, 20 października, o godz. 21.00

Bilety: 20 złWystąpią:

Michał Czachowski (gitara)
Jeden z najlepszych gitarzystów flamenco w Polsce. Od urodzenia wychowywał się w otoczeniu tej muzyki. W wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej u Gerarda Drozda, potem tajniki gry flamenco zdobywał podczas corocznych wyjazdów do Hiszpanii, które sprawiły, że poświęcił się całkowicie temu stylowi gitary. Swe umiejętności rozwijał między innymi u boku takich gitarzystów flamenco jak Rafael Cortés, Gerardo Nunez i Salva del Real.
Jego autorski album Indialucia został laureatem nagród Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku - Folk/Etno.
(info: flamenco.art.pl)

Dobrosław Filip (cajón)
Wszechstronny perkusista. Z wielką swobodą porusza się w świecie rytmu, który jest istotą flamenco. W mistrzowski sposób oddaje charakter i dynamikę utworów. W swoich wykonaniach jest kreatywny i oryginalny. Potrafi zagrać „na wszystkim” a jego pasją jest tworzenie instrumentów, na których gra.
(info: latchodrom.ohv.org.pl)


Projekcja filmu około godz. 21.30.

IBERIA | IBERIA
reż. Carlos Saura, Hiszpania/Francja 2005, 99'

Nagrody Goya 2006
najlepsze zdjęcia - José Luis López-Linares

Parę tygodni po premierze niepokojącego Siódmego dnia zaprasza na najnowszy obraz mistrza kina Carlosa Saury.

Magiczna opowieść o Hiszpanii, w której przeplatają się nastroje i emocje, muzyka i taniec.

Dla fanów Carlosa Saury, którym podobało się Flamenco z 1995 roku, Iberia to pozycja obowiązkowa. Pod wieloma względami przypomina ona ów mistrzowski film sprzed przeszło 10 lat o muzyce, która jest sercem hiszpańskiej kultury.

W filmie, który powstał w całości na scenie, udało się dokonać rzeczy niezwykłej: zebrać w tym samym miejscu i czasie śmietankę hiszpańskich artystów, którzy śpiewają, tańczą, grają folk, flamenco i modern, a muzyka, która ich łączy, to utwór Isaaca Albeniza - Iberia. Film Saury (Tango, Carmen, Nakarmić kruki, Anna i wilki) z malarskimi zdjęciami José Luisa López-Linaresa (Człowiek, który zgubił swój cień, Salome, Ptaszek, Godziny światła) kreśli malowniczy portret hiszpańskiego ducha, a w szczególności cygańskiej kultury Andaluzji.

Carlos Saura o swoim filmie: Znowu przyszło mi skonfrontować się z magicznym związkiem pomiędzy muzyką a kamerą. Związkiem, który tak mnie fascynuje i osiąga w musicalu swoją maksymalną ekspresję. Wiadomo, że ten gatunek może przyjmować wiele form, ale tą, która odpowiada mi najbardziej i którą uważam za reprezentującą formę najczystszą (z całym oczywiście szacunkiem do wszystkich pozostałych), jest ta, która nie poddaje się skostniałej narracji, uniezależnia się od fabuły.


TRAILER (oryginalny):
FRAGMENT KONCERTU MICHAŁA CZACHOWSKIEGO:

Bookmark and Share

archiwum