kpb

Dojrzałe Kino: Martwe wody

środa, 17 maja 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę (17 maja) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz filmu Martwe wody - najnowszego dzieła Bruno Dumonta. W rolach głównych wystąpili Juliette Binoche, Fabrice Luchini (U niej w domu, Żona doskonała) i Valeria Bruni Tedeschi (Zwariować ze szczęścia).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:

MARTWE WODY | MA LOUTE
reż. Bruno Dumont, Niemcy/Francja 2016, 123’


MFF w Cannes 2016: Cannes Soundtrack Award
Europejski Festiwal Filmowy w Sewilli 2016: Złoty Giraldillo dla najlepszego filmu, najlepsza aktorka (Raph)
 

Poznajcie rodzinę Van Peteghemów, prawdziwych arystokratów, w których żyłach płynie błękitna krew. Jej członkowie są prawie bez wyjątku zdeprawowani, w większości zdegenerowani, nieustannie zblazowani, a niektórzy nawet garbią się i jąkają. A przy tym są obrzydliwie bogaci. Latem uwielbiają zaszywać się w swojej okazałej nadmorskiej rezydencji, spędzając czas na wspominaniu chwalebnej przeszłości, zachwycaniu się niewinnością rybaków, próżnowaniu i zaspokajaniu swoich dekadenckich zachcianek.

Jednak nawet Van Peteghemowie, którzy widzieli już prawie wszystko, nie są gotowi na to, co zdarzy się w okolicach ich letniej posiadłości. Z miejscowych plaż zaczynają znikać ludzie. W tajemniczych okolicznościach, w biały dzień, a do tego bez śladu. Rozwikłania zagadki podejmują się dwaj ekscentryczni inspektorzy policji, słynący z niekonwencjonalnych metod pracy i nieopisanej głupoty. 

Juliette Binoche, Fabrice Luchini (U niej w domu, Żona doskonała) i Valeria Bruni Tedeschi (Zwariować ze szczęścia) brawurowo wcielają się w członków rodziny Van Peteghemów w filmie Bruno Dumonta (Mały Quinquin, Poza szatanem), który stał się przebojem francuskich kin. Martwe wody to komedia czarna jak głębokie wody francuskich zatok i absurdalna niczym Latający Cyrk Monty Pythona.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum