kpb

Iberia tylko u nas! Tylko do czwartku!

Zapraszamy do Kina Pod Baranami na pokazy filmu Carlosa Saury IBERIA, dokumentu poświęconego muzyce flamenco. Żadnemu z twórców nie udało się tak doskonale uchwycić esencji flamenco, jak temu znakomitemu hiszpańskiemu twórcy.

Regularne pokazy IBERII w Krakowie - tylko Pod Baranami!

IBERIA | IBERIA
reż. Carlos Saura, Hiszpania/Francja 2005, 99'

Nagrody Goya 2006
najlepsze zdjęcia - José Luis López-Linares

Parę tygodni po premierze niepokojącego Siódmego dnia zaprasza na najnowszy obraz mistrza kina Carlosa Saury.

Magiczna opowieść o Hiszpanii, w której przeplatają się nastroje i emocje, muzyka i taniec.

Dla fanów Carlosa Saury, którym podobało się Flamenco z 1995 roku, Iberia to pozycja obowiązkowa. Pod wieloma względami przypomina ona ów mistrzowski film sprzed przeszło 10 lat o muzyce, która jest sercem hiszpańskiej kultury.

W filmie, który powstał w całości na scenie, udało się dokonać rzeczy niezwykłej: zebrać w tym samym miejscu i czasie śmietankę hiszpańskich artystów, którzy śpiewają, tańczą, grają folk, flamenco i modern, a muzyka, która ich łączy, to utwór Isaaca Albeniza - Iberia. Film Saury (Tango, Carmen, Nakarmić kruki, Anna i wilki) z malarskimi zdjęciami José Luisa López-Linaresa (Człowiek, który zgubił swój cień, Salome, Ptaszek, Godziny światła) kreśli malowniczy portret hiszpańskiego ducha, a w szczególności cygańskiej kultury Andaluzji.

Carlos Saura o swoim filmie: Znowu przyszło mi skonfrontować się z magicznym związkiem pomiędzy muzyką a kamerą. Związkiem, który tak mnie fascynuje i osiąga w musicalu swoją maksymalną ekspresję. Wiadomo, że ten gatunek może przyjmować wiele form, ale tą, która odpowiada mi najbardziej i którą uważam za reprezentującą formę najczystszą (z całym oczywiście szacunkiem do wszystkich pozostałych), jest ta, która nie poddaje się skostniałej narracji, uniezależnia się od fabuły.


TRAILER (oryginalny):

Bookmark and Share

archiwum