kpb

Szefowa Kina Pod Baranami wśród 50 najważniejszych kobiet w światowej branży kinowej

Szefowa Kina Pod Baranami
w rankingu pięćdziesięciu najważniejszych kobiet
światowej branży kinowej

 


(fot. Sabina Szkarłat)

 

Z przyjemnością ogłaszamy, że Marynia Gierat, szefowa Kina Pod Baranami, znalazła się w prestiżowym rankingu pięćdziesięciu najważniejszych kobiet światowej branży kinowej Top 50 Women in Global Cinema – 2017.

 

Portal Celluloid Junkie już po raz drugi opublikował listę najbardziej wpływowych kobiet w branży kinowej, poszerzając ją w tym roku z dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu osób. Zestawienie zawiera nazwiska najbardziej kreatywnych oraz inspirujących liderek branży. Wśród nich znalazła się również Maria-Magdalena Gierat kierująca Kinem Pod Baranami, które autorzy zestawienia nazwali najbardziej innowacyjnym kinem arthouse’owym w Polsce. Przyznając jej miejsce na tej prestiżowej liście, zwrócili uwagę m.in. na niezliczone inicjatywy kinowe i bogatą ofertę filmów z całego świata.

 

Marynia Gierat pojawiła się wcześniej na łamach portalu w roku 2016, w ramach zestawienia 40 Under 40, czyli czterdziestu znaczących młodych osób działających w europejskiej branży kinowej. Ranking przedstawiono także w specjalnym wydaniu Box Office Magazine CineEurope 2016.

 

To kolejne wyróżnienie dla Kina Pod Baranami, nagrodzonego wcześniej między innymi nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz nagrodą ekskluzywnej sieci kin europejskich Europa Cinemas.

 

Ranking Top 50 Women in Global Cinema – 2017 można znaleźć pod adresem:
https://celluloidjunkie.com/2017/03/08/cjs-top-50-women-in-global-cinema-2017/

Bookmark and Share

archiwum