kpb

Jota Carlosa Saury - pokaz w ramach 17.TKH

JOTA CARLOSA SAURY (Jota de Saura)
- pokaz filmu w ramach 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

wtorek, 28 marca 2017, godz. 19.15
 

 

 

Święto hiszpańskiego kina nie może się obyć nie tylko bez debiutantów, ale i starych mistrzów. We wtorek, 28 marca, zapraszamy na pokaz widowiskowego filmu Jota Carlosa Saury w ramach 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 

Jeden z najwybitniejszych reżyserów hiszpańskich, Carlos Saura, zaprasza widzów na swoje rodzinne ziemie, do Aragonii - ojczyzny joty. Film jest kontynuacją obrazów zrealizowanych w konwencji tanecznej, jak Sevillanas, Flamenco, Tango czy Iberia.

 

Jota to jest potrzeba, która jest we mnie. Jeśli nie zrobię Joty, zostanę zamordowany wcześniej czy później, w regionie, z którego pochodzę, w Aragonii, mówił Carlos Saura we Wrocławiu podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty 2016. Słowa dotrzymał.

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy | senior)

 

O FILMIE:

JOTA CARLOSA SAURY | JOTA DE SAURA
reż. Carlos Saura, Hiszpania 2016, 90'

Saura odkrywa i zgłębia tajemnice wykonywanej z towarzystwem kastanietów joty, która, jak się okazuje, wywarła wpływ na większość hiszpańskich regionalnych tańców ludowych. Jego elementy można odnaleźć też w tańcach Meksyku i Filipin. W scenach z charakterystycznymi dekoracjami o wyrafinowanej estetyce pojawiają się mistrzowie tańca i muzycy, m.in. choreograf Ara Malikian, tancerze Miguel Ángel Bernal i Sara Baras oraz gitarzysta Juan Manuel Cañizares, których popisy łączą tradycję z nowoczesnością.

 

ZWIASTUN:

 

ORGANIZATORZY:

Ambasada Królestwa Hiszpanii
Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce
AP Mañana

Bookmark and Share

archiwum