kpb

Inside Fur - pokaz w ramach Cracow Fashion Week

Inside Fur (reż. Ola Waagen)
- pokaz filmu w ramach
Cracow Fashion Week

Kino Pod Baranami
środa, 22 marca 2017, godz. 19.00

 

 

W ramach Cracow Fashion Week, zapraszamy na specjalny pokaz filmu Inside Fur, obnażającego praktyki skandynawskiego przemysłu futrzarskiego. Dodatkowo, przez cały czas trwania festiwalu, codzienne pokazy nagrodzonego w Cannes filmu Personal Shopper z Kristen Stewart w roli głównej.

 

Tegoroczna edycja Cracow Fashion Week, organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, odbywa się pod hasłem Fashion & Ecology i porusza temat społecznej odpowiedzialności mody oraz etyki w odzieżowym przemyśle produkcyjnym. Oprócz pokazów mody, licznych warsztatów, wykładów i paneli dyskusyjnych, uczestnicy tej imprezy będą mogli w Kinie Pod Baranami zobaczyć dokumentalny film Inside Fur, który prezentuje nowe podejście w walce z okrucieństwem wobec zwierząt i futrzarskim biznesem. Lata pracy aktywistów i ekologów, zakradanie się na tereny ferm i upublicznianie nagrań, choć wywołują chwilową burzę w mediach, ostatecznie nie dały oczekiwanych rezultatów. Psycholog Frank Nervik proponuje więc inną metodę - zgłasza się na szkolenie przeznaczone dla potencjalnych hodowców zwierząt futerkowych. Zostaje przyjęty do branżowego kręgu i działając niejako pod “przykrywką”, rejestruje działanie biznesowej machiny za pomocą ukrytej kamery.

 

Inside Fur to pełnometrażowy debiut Oli Waagena, który otrzymał Nagrodę Publiczności podczas Norweskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych. Partnerem wydarzenia jest międzynarodowa organizacja walcząca o odpowiedzialną modę – Foundation to Support Animal Protection PETA.

 

W czasie trwania Cracow Fashion Week, zapraszamy także na codzienne pokazy nagrodzonego podczas MFF w Cannes filmu Oliviera Assayasa. Personal Shopper to niekonwencjonalny thriller, którego główna bohaterka jest osobistą stylistką gwiazdy świata mody. To drugi projekt Assayasa z udziałem amerykańskiej aktorki Kristen Stewart, która za rolę w jego poprzednim filmie Sils Maria otrzymała francuskiego Cezara.

 

Godziny pokazów filmu Personal Shopper można znaleźć TUTAJ.

 

Uwaga: Film Inside Fur prezentowany w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami (bez polskiego tłumaczenia).

 

Szczegółowy program wydarzeń towarzyszących Cracow Fashion Week znajduje się na stronach: www.ksa.edu.pl/ksavery  oraz  www.cracowfashionweek.com

 

BILETY:
Pokaz filmu Inside Fur: 10 zł
Pokazy filmu Personal Shopper: wg cennika

 

O FILMACH:

INSIDE FUR | PELS
reż. Ola Waagen, Norwegia/Dania/Chiny 2014, 57’
Wersja oryginalna z angielskimi napisami, bez polskiego tłumaczenia

Grupa zaangażowanych i aktywnych działaczy od lat usilnie walczy o ujawnienie prawdziwej twarzy skandynawskiego przemysłu futrzarskiego. Wkradają się do setek farm, robią zdjęcia, które potem publikują, a wszystko po to, aby przyciągnąć zainteresowanie mediów i wywołać publiczny skandal. Nie przynosi to jednak wymiernych efektów i dlatego potrzebny jest nowy model działania. Psycholog Frank Nervik zdecydował się na niecodzienną akcję – przekonał przedstawicieli przemysłu futrzarskiego, że chce stać się jednym z nich. Wmówił im, że planuje założyć własną farmę i potrzebuje przeszkolenia, a gdy to się udało, został uznany za swojego i dopuszczony do tajemnic futrzarskiego rzemiosła. Bez czyjejkolwiek wiedzy i zgody zarejestrował szkolenie ukrytą kamerą. Obraz, jaki wyłania się z tej odważnej rejestracji jest nie tylko szokujący, ale przede wszystkim daleko mu do wizji promowanej przez futrzarski biznes. Ujawnia skrywane dotąd tajemnice i pokazuje to, co przedstawiciele tej branży starają się za wszelką cenę zatuszować.

 

| Psychologist Frank Nervik approaches the Norwegian fur industry, telling them that he is planning to become a fur farmer. He asks for training. Nervik is accepted as one of them, and starts learning the trade secrets. Without anybody knowing, he films his training with a hidden camera.

 

ZWIASTUN:

 

PERSONAL SHOPPER | PERSONAL SHOPPER
reż. Olivier Assayas, Francja/Niemcy 2016, 105'

MFF w Cannes Cannes 2016 – najlepszy reżyser (Olivier Assayas)
Cezary 2017 - nominacja dla najlepszego reżysera (Olivier Assayas)

 

Maureen jest osobistą stylistką wielkiej gwiazdy świata mody. Mieszka w Paryżu i w tamtejszych ekskluzywnych butikach wyszukuje dla swojej pracodawczyni najlepsze kreacje i biżuterię. Maureen skrywa jednak mroczną tajemnicę. Dziewczyna jest medium i nocami, w posiadłości położonej na uboczu, próbuje się skontaktować ze zmarłym przed trzema miesiącami bratem-bliźniakiem, z którym dzieliła zdolność komunikacji z duchami. W międzyczasie ktoś nieznajomy zaczyna wysyłać bohaterce niepokojące wiadomości.

 

ZWIASTUN:

 

ORGANIZATORZY:

      

 

Bookmark and Share

archiwum