kpb

Dojrzałe Kino: Mr. Gaga

środa, 22 marca 2017, godz. 11.00

 

 

 

W środę (22 marca) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz dokumentalnego filmu Mr. Gaga Tomera Heymanna, którego bohaterem jest Ohad Naharin, wieloletni szef najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. To najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu Piny Wima Wendersa, pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami. 

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:

MR. GAGA | MR. GAGA
reż. Tomer Heymann, Izrael/Szwecja/Niemcy/Holandia 2015, 103’

(with English subtitles


(fot. Gadi Dagon)

 

Sofia International Film Festival 2016: Nagroda UNESCO dla najlepszego filmu dokumentalnego
Aspen Filmfest 2016: najlepszy film dokumentalny

 

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. To słowa Ohada Naharina, genialnego choreografa i wieloletniego szefa najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

 

| Mr. Gaga tells the story of Ohad Naharin, renowned choreographer and artistic director of the Batsheva Dance Company, an artistic genius who redefined the language of modern dance.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum