kpb

DKF Wysokich Obcasów: American Honey (przedpremierowo!)

środa, 22 marca 2017, godz. 20.15

 

 

Wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu American Honey w reżyserii Andrei Arnold. 

Film twórczyni Fish Tank to nagrodzone na MFF w Cannes nowoczesne kino drogi, którego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności. W rolach głównych wystąpili debiutująca na ekranie Sasha Lane oraz Shia LaBeouf.  historiami. W rolach drugoplanowych wystąpili debiutanci: młodzi ludzie, których Arnold napotkała na ulicach amerykańskich miast. To właśnie oni wybrali utwory, które złożyły się na ścieżkę dźwiękową, dzięki której American Honey wprost pulsuje muzyczną energią.  

 

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 31 marca 2017 roku.

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 18 marca 2017 - bilet w cenie 13 zł.

 

 

BILETY: 

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (seniorzy)

13 zł - za okazaniem aktualnego  numeru „Wysokich Obcasów” (wydanie z 18 marca 2017)

 

O FILMIE:

 AMERICAN HONEY | AMERICAN HONEY
reż. Andrea Arnold, USA/Wielka Brytania 2016, 162’

MFF w Cannes 2016: Nagroda Jury za najlepszy film (Andrea Arnold)
Brytyjskie Niezależne Nagrody Filmowe BIFA 2016: najlepszy brytyjski film niezależny, najlepsza aktorka (Sasha Lane), najlepszy reżyser (Andrea Arnold), najlepsze osiągnięcie techniczne (Robbie Ryan za zdjęcia)

 

18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się we wzajemną fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

 

ZWIASTUN:

 

 

Bookmark and Share

archiwum