kpb

Baranki Dzieciom (Wiosna 2017) - Przygód kilka wróbla Ćwirka

Przygód kilka wróbla Ćwirka + warsztaty litograficzne

niedziela, 12 marca 2017, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 12 marca, zapraszamy na kolejne wiosenne spotkanie z cyklu Baranki Dzieciom! Tym razem, wspólnie z rezolutnym wróbelkiem Ćwirkiem, dzieci poznają sekrety życia ptaków i posłuchają ptasiego śpiewu. Po seanse, najmłodsi wezmą udział w warsztatach litograficznych

 

PROGRAM:

PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA - zestaw bajek
reż. varia, Polska 1986, 40’
+ warsztaty litograficzne

Serial animowany dla dzieci stworzony w latach 1983-1989 w łódzkim Se-ma-forze. Rezolutny wróbelek Ćwirek wynajmuje mieszkanie w gnieździe bocianim. W każdym odcinku poznaje nowe ptaki i inne zwierzęta, a przez swoją nieposkromioną ciekawość często pakuje się w kłopoty. Bohaterem każdego odcinka był inny gatunek ptaka. Głosu postaciom użyczył Jan Kobuszewski.

Odcinki: NAUCZYCIEL ŚPIEWU | SPOTKANIE NA PLAŻY | SEKRET CZAJKI | SPÓŁKA Z JASKÓŁKĄ

Warsztaty litograficzne wprowadzą dzieci w tajniki pracy litografa - osoby, która potrafi drukować z kamienia wapiennego. Obróbce poddane zostaną kamienie spotykane na co dzień i uwielbiane przez dzieci. Wszyscy będą rysować i układać, a na koniec powstanie wspaniałe dzieło sztuki.

Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur - właścicielka studia litograficznego Litograf w kompleksie Dolne Młyny. Zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną, tworząc warsztaty dla instytucji kultury i festiwali. Współpracuje z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym oraz Muzeum Narodowym w Krakowie, a także z Cricoteką.

 

BILETY: 11 zł

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

                       

              


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum