kpb

Dalida - pokaz przedpremierowy

środa, 8 marca 2017, godz. 19.00

 

 

W środę, 8 marca, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Dalida. Skazana na miłość - emocjonującej historii niekwestionowanej królowej sceny disco. W roli głównej wystąpiła Sveva Alviti.

 

Reżyserka Lisa Azuelos skupia się na pięciu najważniejszych mężczyznach w życiu artystki, którzy zaważyli zarówno na jej karierze, jak i całym życiu. Byli to: mąż i manager Lucien Morisse, malarz Jean Sobieski, piosenkarz Luigi Tenco, młody kochanek Lucio i Richard Saint Germain – ostatnia wielka miłości Dalidy. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Dalida to porywający portret kobiety uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 31 marca 2017 roku.

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (senior)

 

O FILMIE:

DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ | DALIDA
reż. Lisa Azuelos, Francja 2016, 127’

Niezwykła, oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia Dalidy. Niekwestionowana królowa sceny disco, miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Na scenie wszystko, czego dotknęła, stawało się złotem.Niestety, pomimo oszałamiających sukcesów zawodowych, jej życie prywatne okazało się serią skomplikowanych związków i osobistych tragedii. Kochała i była kochana, jednak nigdy nie zaznała prawdziwego szczęścia. Szaleńczo poszukiwała miłości, a zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum