kpb

POKOT - pokaz filmu i spotkanie z Agnieszką Holland

sobota, 4 marca 2017, godz. 19.30 (Sala Czerwona - pokaz filmu i spotkanie)

sobota, 4 marca 2017, godz. 19.30 (Sala Niebieska - pokaz filmu i transmisja spotkania)

 

 

W sobotę, 4 marca, serdecznie zapraszamy na pokaz specjalny wspaniale przyjętego na Berlinale filmu Pokot. Gościem pokazu będzie reżyserka, Agnieszka Holland oraz odtwórczyni głównej roli, Agnieszka Mandat.

 

Nagrodzony na festiwalu w Berlinie najnowszy film Agnieszki Holland oparty jest na nominowanej do Literackiej Nagrody NIKE powieści Prowadź swój pług przez kości umarłych Olgi Tokarczuk. Pisarka jest także współautorką scenariusza. Pokot nie daje się łatwo sklasyfikować gatunkowo. Sama reżyserka mówi o nim: anarchistyczny, feministyczny, ekologiczny kryminał z elementami czarnej komedii. Jedno jest pewne, ten film to ważny głos w publicznej debacie na temat polowań i delikatnej równowagi między ludźmi i zwierzętami.

 

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu, Agnieszką Holland oraz grającą główną rolę w filmie Agnieszką Mandat, które poprowadzi Jerzy Armata.

 

BILETY:

22 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (senior)

 

O FILMIE:

POKOT | SPOOR
reż. Agnieszka Holland, Polska 2016, 128’

(in Polish with English subtitles)


(fot. Robert Pałka)

Berlinale 2017: Srebrny Niedźwiedź - Nagroda im. Alfreda Bauera (Agnieszka Holland)

Główną bohaterką jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka, pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada - kłusownika. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja – polowanie. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

 

| Retired civil engineer Duszejko lives a secluded life in a mountain village close to the border between Poland and the Czech Republic. She is charismatic and eccentric, a passionate astrologer and a strict vegetarian. One day her beloved dogs disappear. On a snowy winter’s night shortly afterwards she discovers the dead body of her neighbour and, next to it, deer tracks. More men die in a similarly mysterious way. All of them were pillars of the village community, and all were passionate hunters. Were these men killed by wild animals? Or has someone been provoked to pursue a bloody vendetta?

 

REŻYSERKA O GŁÓWNEJ BOHATERCE:

Janina Duszejko (Agnieszka Mandat) jest uczciwa, namiętna, ale też szalona. Szalona swym gniewem, obsesjami, miłością do zwierząt i czułością dla wyrzuconych na margines ludzi. Pełna buntu i oburzenia. Jej okrutna, anarchistyczna rewolta nie ma oburzać. Przeciwnie – widz powinien się z nią utożsamiać. (...) Duszejko poprowadzi nas przez ten krajobraz, gdzie uroda natury i ludzka przyjaźń mieszają się z błotem, korupcją, okrucieństwem, głupotą i krwią.
Agnieszka Holland, reżyserka

 

ZWIASTUN:

 

 

Bookmark and Share

archiwum