kpb

Mr. Gaga - pokaz przedpremierowy z udziałem producenta filmu

środa, 1 marca 2017, godz. 20.30

 


(fot. Heymann Brothers)
Zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Mr. Gaga, który opowiada o legendarnym izraelskim tancerzu i choreografie Ohadzie Naharinie. Gościem pokazu będzie producent filmu, Barak Heymann.

 

Mr. Gaga to fascynujący dokumenty Tomera Heymanna, uhonorowany nagrodą UNESCO dla najlepszego filmu dokumentalnego. Reżyser przez osiem lat rejestrował życie i pracę twórczą choreografa Ohada Naharina, szefa słynnego Batsheva Dance Company. Naharin jest także twórcą nowatorskiego języka ruchu - GAGA - który przez swoją inwencję zrewolucjonizował metodę szkolenia tancerzy w jego zespole, przeradzając się następnie w światowy system kształcenia w dziedzinie praktyki ruchu.

 

Po seansie, spotkanie z producentem filmu, a prywatnie bratem reżysera, Barakiem Heymannem poprowadzi Magda Ludwig.

 

 

 

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 10 marca 2017 roku.

 

Film prezentowany będzie w wersji oryginalnej z polskimi i angielskimi napisami.

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (senior)

 

Barak Heymann, Tomer Heymann - izraelscy reżyserzy i producenci. W ich firmie producenckiej Heymann Brothers Films powstało już ponad 20 filmów i seriali dokumentalnych, również w międzynarodowych koprodukcjach. Projekty, które realizują, poruszają tematykę skomplikowanej sytuacji politycznej Izraela, problemów mniejszości, praw człowieka. Ich filmy, m.in. Mr. Gaga (2015), The Queen Has No Crown (2011), I Shot My Love (2010), Lone Samaritan (2010) i Bridge over the Wadi (2006) były prezentowane i nagradzane na najważniejszych festiwalach na całym świecie. Obaj wykładają w szkołach filmowych.

 

O FILMIE:

MR. GAGA | MR. GAGA
reż. Tomer Heymann, Izrael/Szwecja/Niemcy/Holandia 2015, 103’

(with English subtitles


(fot. Gadi Dagon)

 

Sofia International Film Festival 2016: Nagroda UNESCO dla najlepszego filmu dokumentalnego
Aspen Filmfest 2016: najlepszy film dokumentalny

 

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. To słowa Ohada Naharina, genialnego choreografa i wieloletniego szefa najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

 

| Mr. Gaga tells the story of Ohad Naharin, renowned choreographer and artistic director of the Batsheva Dance Company, an artistic genius who redefined the language of modern dance.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum