kpb

Creative Control - pokaz specjalny

czwartek, 8 grudnia 2016, godz. 20.30

 

 

 

W czwartek, 8 grudnia, zapraszamy na specjalny pokaz zrealizowanego w czerni i bieli, intrygującego dzieła Benjamina Dickinsona Creative Control.  Po seansie odbędzie się dyskusja na temat tego, jak wirtualna rzeczywistość zmienia nasze postrzeganie realnego świata. W rozmowie, którą poprowadzi Diana Sałacka, udział wezmą: Sidey Myoo oraz Anna Błaszczyk (Geek Girls Carrots) 

 

BILETY:

18 zł (normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)

 

GOŚCIE:

Sidey Myoo – od 2007 pseudonim naukowy dr. hab. Michała Ostrowickiego, filozofa i teoretyka sztuki. Sidey Myoo pracuje w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Zakładzie Teorii Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przedmiotem jego zainteresowań jest estetyka, traktowana jako teoria sztuki, głównie w odniesieniu do sztuki współczesnej, w tym sztuki elektronicznej. Od 2003 zajmuje się również filozofią sieci.
 
Anna Błaszczyk
(Geek Girls Carrots) - od kilku lat mocno wspiera kobiety w branży IT. Nowe technologie towarzyszą jej już od czasu liceum. Choć studiowała w Krakowie, od zawsze kocha Wrocław, w którym z przerwami pomieszkiwała. Aktualnie, po ponad rocznej przerwie, powróciła na stanowisko koordynatora w organizacji Geek Girls Carrots. Tworzy społeczność kobiet interesujących się nowoczesnymi technologiami w Krakowie.

 

O FILMIE:

CREATIVE CONTROL | CREATIVE CONTROL

reż. Benjamin Dickinson USA 2016, 116'

(in English with Polish subtitles)

David (reżyser i scenarzysta filmu Benjamin Dickinson) to uzależniony od technologicznych nowinek, przemęczony pracownik agencji reklamowej. Przygotowuje kampanię o okularach nowej generacji, dających dostęp do „rozszerzonej rzeczywistości”. Jego związek z instruktorką jogi Julilette (Zora Zehetner) przechodzi kryzys. David zazdrości swojemu kumplowi Wimowi (Dan Gill) wspaniałego życia z atrakcyjną Sophie (Alexia Rasmussen), tworzy więc przy pomocy okularów… bardzo udanego awatara Sophie. Granice między fantazją i rzeczywistością zacierają się, kiedy bohater wchodzi w wirtualny romans z dziewczyną najlepszego przyjaciela. Wraz z rosnącą namiętnością sprawy wymykają się spod kontroli. 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum