kpb

Dojrzałe Kino: Egzamin (przedpremierowo!)

środa, 16 listopada, godz. 11.00

 

W środę (16 listopada) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejny pokaz Dojrzałego Kina! W programie przedpremierowy pokaz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes za reżyserię filmu Cristiana Mungiu Egzamin. Twórca filmu 4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni, ponownie przygląda się rumuńskiemu społeczeństwu w historii o ojcowskiej miłości, drobnych kłamstwach i moralnych kompromisach.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!

 

O FILMIE:

EGZAMIN | GRADUATION | BACALAUREAT
reż. Cristian Mungiu, Belgia/Francja/Rumunia 2016, 128’

(with Polish and English subtitles)
MFF w Cannes 2016: Złota Palma dla najlepszego reżysera (Cristian Mungiu)


Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
          

Bookmark and Share

archiwum