kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Wszystkie nieprzespane noce

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina 
WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE reż. Michał Marczak

sobota, 5 listopada 2016, godz. 10.00

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie SMAKu! Tym razem na ekranie Wszystkie nieprzespane noce Michała Marczaka – autora głośnego Fuck for Forest - portret współczesnych dwudziestolatków, porównywany przez krytyków do twórczości Sofii Coppoli czy kultowego dzieła Andrzeja Wajdy Niewinni czarodzieje. Czy ma szansę zostać manifestem pokolenia urodzonych po 1989 roku? Sprawdźcie sami!


Gospodarzem spotkania będzie Julia Zabawa, uczennica II klasy liceum przy Kolegium Europejskim w Krakowie.

 

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE | ALL THESE SLEEPLESS NIGHTS

reż. Michał Marczak, Polska/Wielka Brytania 2016, 100'

MFF Sundance 2016: nagroda dla najlepszego zagranicznego reżysera filmu dokumentalnego (Michał Marczak)

MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 2016: Nagroda Publiczności

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: udział w konkursie głównym

 

Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych „domówek” przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała - tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt. 

 

ZWIASTUN: 

 

 

 Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie.PARTNERZY SMAKu:


    

Bookmark and Share

archiwum