kpb

Dojrzałe Kino - Wołyń

środa,  12 października 2016, godz. 11.00 (Sala Czerwona) 
środa,  12 października 2016, godz. 11.00 (Sala Niebieska) 


 

 

W środę (12 października) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejny pokaz Dojrzałego Kina! Zaprezentujemy najbardziej wyczekiwany polski film tej jesieni - Wołyń w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. - Ten film musi kipieć emocjami, ale ma być mostem, a nie murem - mówił reżyser. - Moją ambicją jest zrobienie filmu o miłości w czasach nieludzkich. O miłości, która jest ponad podziałami.

W rolach głównych m.in. Arkadiusz Jakubik oraz Michalina Łabacz - nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni za profesjonalny debiut aktorski.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: wyjątkowo 14 zł*

* zastrzeżenie dystrybutora

 


Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie pokazem, seans odbędzie się na dwóch salach.
Na Sali Niebieskiej - transmisja prelekcji.
Dyskusja po filmie na Sali Czerwonej

 

O FILMIE: 

WOŁYŃ | WOŁYŃ
reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2016, 150’

(fot. Krzysztof Wiktor, Film It!)

 

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: nagroda indywidualna za profesjonalny debiut aktorski (Michalina Łabacz),  zdjęcia (Piotr Sobociński jr), charakteryzację (Ewa Drobiec)

 

Pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak Dom zły, Drogówka czy Pod Mocnym Aniołem.

 
Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci. 

 

ZWIASTUN:

 




zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

              

     

          

 
Bookmark and Share

archiwum