kpb

Dojrzałe Kino - Fuocoammare

środa, 21 września 2016, godz. 11.00
W środę (21 września) o godzinie 11.00 spotykamy się już po raz trzeci w nowej edycji Dojrzałego Kina! Zapraszamy naszych dojrzałych widzów na film Fuocoammare. Ogień na morzu - nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na Berlinale najnowszy film mistrza dokumentu społecznego Gianfranca Rosiego.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł

 

FUOCOAMMARE. OGIEŃ NA MORZU | FUOCOAMMARE
reż. Gianfranco Rosi, Włochy 2016, 108’


MFF w Berlinie 2016: Złoty Niedźwiedż dla najlepszego filmu i nagroda jury ekumenicznego

 

Lampedusa to malutka wyspa leżąca pomiędzy Afryką i Europą. Terytorialnie przynależy do Włoch. W ciągu roku dobija do niej ponad 150 tysięcy uchodźców z Afryki - ludzi szukających schronienia przed wojną i głodem. Wielu z nich nie dociera do celu. Prowizoryczne łódki i przegniłe tratwy toną, pozbawiając życia wielu osób. Reżysera interesuje to, kim są ludzie masowo przybywający na Lampedusę. Uwagę poświęca zarówno Afrykańczykom, jak i mieszkańcom wyspy. Problemy i priorytety pierwszych zestawia z troskami i dążeniami drugich.

 

ZWIASTUN:


zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

              

     

 
        

Bookmark and Share

archiwum