kpb

Lolo: pokazy przedpremierowe

środa - czwartek, 22 - 23 czerwca 2016, godz. 19.00Początek lata uczcimy pokazami z najwyższej filmowej półki. W dniach 22 i 23 czerwca zapraszamy na przedpremierowe seanse najnowszej, inteligentnej i pełnej błyskotliwego poczucia humoru komedii w reżyserii Julie Delpy (2 dni w Paryżu i 2 dni w Nowym Jorku). W swoim najnowszym filmie Delpy opowiada o zakochanej parze, której na drodze do udanego związku stają nie rodzice, a nastoletni syn głównej bohaterki.  

BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)


LOLO | LOLO
reż. Julie Delpy, Francja 2015, 99' (premiera filmu: 24 czerwca 2016)

MFF w Wenecji 2015: oficjalna premiera
Netia Off Camera 2016: film otwarcia


Wioletta jest po czterdziestce i właśnie przeżywa drugą młodość, spędzając wakacje życia na południu Francji u boku nowego partnera. Jean-René może nie jest typem eleganta, za to charakteryzują go nieprzeciętne poczucie humoru i spontaniczność, które udzielają się nieco sztywnej i pedantycznej Wioletcie. Kłopoty zaczynają się, gdy zakochana para wraca razem do Paryża. Tam następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością, a dokładnie z zaborczym, nastoletnim synem Wioletty, który zrobi wszystko, by zniechęcić kochanka matki i pozbyć się go raz na zawsze.

W filmie u boku Delpy występują uznany komik Dany Boon (Jeszcze dalej niż północ), Karin Viard (Rozumiemy się bez słów) oraz wschodząca gwiazda francuskiego ekranu, Vincent Lacoste (Dziennik panny służącej). W specjalnych rolach wystąpili legendarny projektant mody Karl Lagerfeld oraz pisarz Frédéric Beigbeder.

Określany mianem komedii dla szerokiej publiczności Lolo kreśli bardzo surowy, czarny, ale jednocześnie niezwykle zabawny portret rodziny, która scala się na nowo.
Gwenola Trouillard, Télé 2 semaines

Bookmark and Share

archiwum