kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Szukając Kelly

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina 
SZUKAJĄC KELLY
(reż. Thomas Bidegain) 

sobota, 11 czerwca 2016, godz. 11.00Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Spotkanie Młodych Amatorów Kina!

W sobotę, 11 czerwca, w programie francuski dramat Szukając Kelly - przejmujący debiut reżyserski współpracownika Jacques'a Audiarda, autora scenariuszy nagradzanych m.in. w Cannes filmów Prorok, Rust and Bone, Imigranci.

W Szukając Kelly Thomas Bidegain portretuje z pozoru szczęśliwą rodzinę z południa Francji - małżeństwo z dwojgiem nastoletnich dzieci - zafascynowaną rodeo i muzyką country. Rodzinną sielankę burzy ucieczka szesnastoletniej córki, która w tajemnicy przed rodzicami postanawia rozpocząć życie ze swoim muzułmańskim chłopakiem. Zdesperowany ojciec na własną rękę rozpoczyna śledztwo, które zaprowadzi go do Jemenu i innych krajów arabskich.

Debiut reżyserski Thomasa Bidegaina został nominowany do najważniejszych francuskich nagród filmowych. Film zyskał uznanie krytyków, którzy docenili realizacyjny rozmach i aktualność poruszanych w nim problemów.

Wstęp przed pokazem oraz dyskusję po seansie poprowadzi Ida Karaś, uczennica pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


O FILMIE:

SZUKAJĄC KELLY | LES COWBOYS
reż. Thomas Bidegain, Francja 2015, 104'

MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Kamery
sekcja Quinzaine des Réalisateurs, oficjalna selekcja
4 nominacje do Francuskich Nagród Filmowych Cezarów 2016: najlepszy debiut, najlepszy aktor - François Damiens, najlepszy debiut aktorski - Finnegan Oldfield, najlepsza muzyka - Raphaël Haroche

Nastoletnia Kelly opuszcza swoją rodzinę i ucieka z muzułmaninem Ahmedem, aby żyć w zgodzie z Koranem. Jej ojciec Alain (w tej roli François Damiens, znany z takich filmów, jak Zupełnie Nowy Testament, Rozumiemy się bez słów i Delikatność) nie jest w stanie się z tym pogodzić. Obsesyjnie szuka córki przez 10 lat, zostawiając wszystko, co do tej pory kochał. Jedynym sojusznikiem w tych wieloletnich poszukiwaniach jest jego syn Kid, który poświęca młodość na znalezienie siostry.

Z historii rodzinnej Bidegain stworzył ogólnoświatowy dramat, który jest refleksją na temat zderzenia cywilizacji. Chris Huby, Ecran Large

Napisany z pasją i odegrany z rozmachem, wybuchowy film błyskotliwie przeniesiony na ekran przez Thomasa Bidegaina wstrząsa widzem. Christine Haas, Paris Match

Rewelacyjnie sfilmowane i zagrane, przejmujące dzieło, które pozostaje na długo w pamięci. Philippe Ross, Télé 7 Jours
Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie : https://famaiilo.wordpress.com/2016/03/15/smak-spotkania-mlodych-amatorow-kina/ :-)
SMAK poleca: ZIELONA KARTA UCZNIA

Drodzy Uczniowie - od podstawówek po licea - dajemy Wam Zieloną Kartę do Kina Pod Baranami!

JAK TO DZIAŁA:

✓ odbierz swoją Kartę w jednej z kas Kina Pod Baranami okazując ważną legitymację uczniowską (noś ją zawsze przy sobie!)
✓ okazuj Kartę przy zakupie biletu na każdy seans w Kinie Pod Baranami (1 seans = 1 stempel)
✓ odbieraj darmowe wejściówki (5 stempli to 1 bilet gratis*)

* na dowolny seans repertuarowy, w tym projekcje w ramach SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina; z wyłączeniem filmów zastrzeżonych przez dystrybutora oraz wydarzeń specjalnych.PARTNERZY SMAKu:


    
Bookmark and Share

archiwum