kpb

ZANIM INNI TO ZOBACZĄ - maraton filmowych przedpremier z All In UJ

piątek, 18 marca 2016
start: godz. 21.15
 


| BEFORE THE OTHERS SEE IT
- all-night pre-release film marathon with All In UJ

Friday, March 18, 2016, start: 9.15 p.m.
- all films in English or with English subtitles!
(click here for English version)

 W piątek, 18 marca, wraz ze stowarzyszeniem All In UJ zapraszamy na nocny maraton filmowy, podczas którego zostaną zaprezentowane przedpremierowo trzy świetnie zapowiadające się produkcje: nieszablonowy dramat rodzinny Głośniej od bomb, nominowany do tegorocznych Oscarów turecki Mustang oraz nietypowa biografia skandalizującego włoskiego reżysera - Pasolini. Wszystkie filmy wejdą na ekrany kin dopiero w kwietniu - macie okazję zobaczyć je jako jedni z pierwszych w Krakowie!

Uczucie ekscytacji, które towarzyszy udziałowi w przedpremierowym pokazie filmu, zna każdy kinoman. Zobaczyć film, zanim inni go zobaczą - ta myśl wywołuje dreszcz podniecenia u niejednego miłośnika X Muzy. We współpracy z All In UJ oferujemy potrójną dawkę pozytywnych emocji - podczas nocnego maratonu filmowego zostaną zaprezentowane przedpremierowo aż trzy filmy. W programie wydarzenia znalazły się: Mustang - debiut młodej tureckiej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw kobiet; Pasolini - hołd kontrowersyjnego twórcy filmowego, Abla Ferrary, dla jednego z mistrzów włoskiego kina, w postać którego wcielił się Willem Dafoe; oraz Głośniej od bomb - trzeci film uznanego norweskiego reżysera, Joachima Triera, autora Oslo, 31 sierpnia, nominowany do Złotej Palmy na ubiegłorocznym MFF w Cannes i nagrodzony za reżyserię na Sztokholmskim Festiwalu Filmowym.


PROGRAM:

godz. 21.15 
GŁOŚNIEJ OD BOMB
| LOUDER THAN BOMBS
reż. Joachim Trier, Dania/Francja/Norwegia 2015, 109’
in original version with PL subtitles
(premiera: 1 kwietnia 2016)

Laura, znakomita fotografka wojenna, ginie w wypadku, zostawiając męża i dwóch dorosłych synów. Jej nagłe odejście sprawia, że mężczyźni, nie radząc sobie z żałobą, tracą ze sobą kontakt. Trzy lata po śmierci Laury, z okazji wystawy upamiętniającej jej prace, pojawia się okazja do ponownego spotkania i wspominania zmarłej. Na jaw wychodzą tajemnice, niewypowiedziane żale i cały arsenał stłumionych uczuć. W rolach głównych występują: nominowany do Oscara Jesse Eisenberg, czyli Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka w filmie The Social Network; Isabelle Huppert - niezapomniana tytułowa Pianistka w dziele Michaela Hanekego oraz partnerujący im Gabriel Byrne, gwiazda serialu In Treatment.


godz. 23.15
MUSTANG | MUSTANG
reż. Deniz Gamze Ergüven, Francja/Turcja 2015, 97’
in original version with PL & EN subtitles
(premiera: 8 kwietnia 2016)

Oscary, Złote Globy 2016 - nominacja: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2015: odkrycie roku, nominacja za najlepszy film
Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej wydać je za mąż, decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu. Autorem ścieżki dźwiękowej filmu jest Warren Ellis, wieloletni współpracownik Nicka Cave’a, z którym wspólnie tworzy muzykę - także filmową.


godz. 1.00
PASOLINI | PASOLINI
reż. Abel Ferrara, Belgia/Francja/Włochy 2014, 89’
in original version with PL & EN subtitles
(premiera: 1 kwietnia 2016)

Pasolini sytuuje się daleko od konwencjonalnej biografii. Film jest rekonstrukcją ostatnich godzin życia twórcy Dekameronu. Bohatera poznajemy w momencie, gdy skończył realizację skandalizującego Salo, czyli 120 dni Sodomy i przymierza się już do prac nad nowym filmem. Spotyka młodego chłopaka, którego zabiera na plażę w Ostii. Feralna podróż kończy się tragiczną śmiercią reżysera. Wbrew oczekiwaniom niektórych Ferrara nie zajmuje się teoriami spiskowymi krążącymi wokół tego wydarzenia. Swoim zwyczajem łączy sacrum z profanum i przedstawia Pasoliniego jako autodestrukcyjnego geniusza i świeckiego męczennika. Sekwencje z życia tytułowego bohatera mieszają się na ekranie ze scenami inspirowanymi jego niedokończonym scenariuszem – Porno-Teo-Kolossal. W Pasolinim pojawia się także grono dawnych współpracowników reżysera, z gwiazdą wielu jego filmów Ninneto Davolim na czele.

All films in English or with English subtitles.
(click here for English version)


Dołącz do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ.

KARNETY | all-night pass:
31 zł
(studencki - z All In UJ)
33 zł (studencki - w Kinie; przy zakupie online - opłata internetowa: 1 zł)
36 zł (normalny - w Kinie; przy zakupie online - opłata internetowa: 1 zł)
Aby zakupić KARNET prosimy o kontakt // in order to buy all-night pass please contact us: kasa@kinopodbaranami.pl

BILETY | tickets:
20 zł
(normalny | regular)
14 zł
(ulgowy | discount)
12 zł
(senior | senior)

Bookmark and Share

archiwum