kpb

Miejsce Przyjazne Maluchom 2015Kino Pod Baranami po raz dziewiąty zostało wyróżnione tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom i nagrodzone specjalnym certyfikatem.

Dodatkowo z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji akcji otrzymaliśmy tytuł Miejsca Najbardziej Przyjaznego Maluchom wśród krakowskich kin oraz pamiątkową statuetkę (wózek-filiżankę zaprojektowała Dorota Kawecka)!Bardzo serdecznie dziękujemy za te wyróżnienia!

Finał akcji miał miejsce w sobotę, 28 listopada 2015, w Pauza in Garden przy ul. Rajskiej.


(foto Michał Łepecki, źródło: Gazeta.pl)

Zachęcamy do lektury artykułu poświęconego finałowi akcji, który znajdziecie TUTAJ!


Organizatorzy docenili pracę, jaką wkładamy w rozwój oferty dla dzieci i rodziców, która obejmuje m.in. pokazy z cyklu Baranki Dzieciom, Baranki w pieluchachseanse filmów w wersji oryginalnej dla dzieci anglojęzycznych oraz dedykowane dzieciom wydarzenia specjalne (w tym roku po raz drugi miał miejsce w Baranach festiwal Kino Dzieci).  

Baranki Dzieciom to cykl filmowych poranków, w ramach którego prezentowany jest dorobek polskiej i zagranicznej kinematografii dziecięcej. Baranki Dzieciom to również okazja do kształtowania kreatywności najmłodszych widzów, którzy biorą udział w warsztatach autorskich, zajęciach plastycznych i zabawach perkusyjnych. Mali widzowie mają także okazję poznania kina „od kuchni”, zwiedzając kabinę operatorską. Szczególną atrakcją są spotkania cyklu Baranki Dzieciom, towarzyszące festiwalom czy przeglądom filmowym, m.in. Festiwalowi Filmu Niemego, Tygodniowi Kina Hiszpańskiego czy Festiwalowi Conrada.

Baranki w pieluchach to z kolei cykl seansów stworzony z myślą o młodych rodzicach, którzy nie chcą rezygnować z oglądania najnowszych premier filmowych na dużym ekranie, a często bywają do tego zmuszeni z uwagi na konieczność opiekowania się dziećmi. Dlatego na seanse z cyklu Baranki w pieluchach rodzice zapraszani są wraz z niemowlakami. Obsługa Kina natomiast pomaga Mamom wynieść wózki na piętro. W sali panuje przyjemny półmrok, a filmy wyświetlane są z odpowiednio przyciszonym dźwiękiem. Dzięki warunkom sprzyjającym dobremu samopoczuciu dzieci, rodzice mogą bez obaw koncentrować uwagę na ekranie.


Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” organizowana jest przez Agencję PR Inspiration i Gazetę Wyborczą od 2006 roku. W 2012 r. partnerem akcji został portal Wrota Małopolski. W ramach akcji organizatorzy nagradzają małopolskie firmy i instytucje, w których rodzice z dziećmi są zawsze mile widziani.

Lista Miejsc przyjaznych maluchom 2015.

Więcej szczegółów na www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl
Strona akcji nas Facebooku: TUTAJ


Patronat honorowy:
Prezydent Krakowa – prof. Jacek Majchrowski,
Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa.

Patroni medialni:

KRK.FM , Telewizja Kraków , Kids in Kraków , Miasto Dzieci .
Bookmark and Share

archiwum