kpb

Dojrzałe Kino - Imigranci


środa, 25 listopada 2015, godz. 11.00W środę (25 listopada) o godzinie 11.00 zapraszamy na film Imigranci - nagrodzone Złotą Palmą w Cannes dzieło uznanego francuskiego reżysera, Jacques'a Audiarda (Rust and Bone, Prorok).

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


IMIGRANCI
| DHEEPAN
reż. Jacques Audiard, Francja 2015, 116’

Cannes 2015: Złota Palma

Historia byłego żołnierza, który walczył do niedawna jako bojownik organizacji Liberation Tigers of Tamil Eelam i stracił w czasie wojny domowej żonę i dziecko. Z obcą kobietą i jej dzieckiem udając rodzinę uciekają z pogrążonej w wojnie domowej Sri Lanki do będącej szansą na lepszą przyszłość Europy. Docierają na przedmieścia Paryża i zatrzymują się w jednym z mieszkań socjalnych.

Scenariusz oparty został częściowo na przeżyciach grającego główną rolę pisarza Antonythasana Jesythasana. Debiutujący jako aktor Jesythasan w bardzo przekonujący sposób wcielił się w rzekomego ojca rodziny, który w pewnym momencie zaczyna odczuwać odpowiedzialność za przyszywaną żonę i córkę. Audiard bardzo starannie kreśli portret psychologiczny bohatera, a dobrze napisane dialogi, wypowiadane przez świetnych wykonawców, składają się na dzieło trzymające w napięciu do ostatniej sceny.

Imigranci to wybuchowa mieszanka dramatu społeczno-politycznego, love story i brutalnego kina akcji. Polecam.
Grażyna Torbicka „Kocham Kino” TVP2

Ciekawie zrealizowany, społecznie zaangażowany, z doskonałymi kreacjami aktorskimi i nietypową narracją. Opowieść o poszukiwaniu miłości i walce o godność.
Alicja Górska, recenzent.com.plzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum