kpb

Baranki w pieluchach - Sól ziemi (seans o g. 10.45)


czwartek, 5 listopada 2015, godz. 10.45
Zapraszamy na seans z cyklu Baranki w Pieluchach dla rodziców z małymi dziećmi. W czwartek, 5 listopada, wyświetlimy film Sól ziemi - niezwykłą, nominowaną do Oscara odyseję po karierze wybitnego fotografa Sebastião Salgado. Pokaz o godzinie 10.45.

BILETY: tylko 12 zł


SÓL ZIEMI | THE SALT OF THE EARTH
reż. Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado, Francja/Brazylia/Włochy 2014, 110'

12. Docs Against Gravity Film Festival 2015: nagroda publiczności
Oscary 2015: nominacja w kategorii najlepszy film dokumentalny
MFF w Cannes 2014: Nagroda Specjalna Krytyki sekcji Un Certain Regard, Wyróżnienie Specjalne Jury Ekumenicznego
MFF w San Sebastián 2014: nagroda publiczności
MFF w Tromsø 2014: nagroda publiczności

Film pokazuje życie Sebastião Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie.

Poznajemy Salgado z perspektywy jego syna Juliano oraz Wima Wendersa, współreżysera filmu i fotografa.

Sebastião Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie: konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. W swym nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora i gdzie można zobaczyć krajobrazy jakby zaczerpnięte z księgi Genesis.

Wim Wenders potwierdza swoje reżyserskie mistrzostwo dokumentalnym majstersztykiem - zachwycającym portretem Sebastião Salgado. (…) To niezwykła odyseja po karierze fotografa, wzbogacona monochromatyczną stylistyką Wendersa i kolorystyką Juliano. (...) Zdjęcia Salgado wyglądają fantastycznie na dużym ekranie. Variety

Zachwycające spojrzenie na człowieka, stojącego za ikonicznymi fotografiami naszych czasów. Ścieżka dźwiękowa Laurenta Petigand delikatnie wprowadza do filmu etniczne rytmy, a jej new age’owy styl podkreśla piękno obrazów. Hollywood Reporter
O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro. Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52) i w Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15)!PATRONI MEDIALNI
:

          MiastoDzieci.pl

   CzasDzieci.pl   

    


PARTNERZY:


                              

                                   

   
Bookmark and Share

archiwum