kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: 11 minut

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #93
11 minut, reż. Jerzy Skolimowski

czwartek, 29 października 2015, godz. 23.00W czwartek, 29 października, zapraszamy na 11 minut, najnowszy film mistrza polskiego kina, Jerzego Skolimowskiego, który został ogłoszony polskim kandydatem do Oscara 2016.

Stąpamy po kruchym lodzie, na skraju przepaści. Za każdym rogiem czyha nieprzewidziane, niewyobrażalne. Nic nie jest pewne - następny dzień, następna godzina, nawet następna minuta. Przyszłość jest tylko w naszej wyobraźni. Wszystko może skończyć się raptownie, w najmniej oczekiwany sposób. Jerzy Skolimowski

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

Wprowadzenie do filmu wygłosi Katarzyna Panas, studentka filmoznawstwa UJ, członek stowarzyszenia All In UJ.


Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł11 MINUT | 11 MINUT
reż. Jerzy Skolimowski, Irlandia/Polska 2015, 82'

Polski kandydat do Oscara 2016

40. Festiwal Filmowy w Gdyni 2015:
Nagroda Specjalna za oryginalność koncepcji artystycznej
nagroda za muzykę - Paweł Mykietyn, nagroda za montaż (ex aequo z filmem
Intruz)

72. MFF w Wenecji 2015: konkurs główny
59. Londyński Festiwal Filmowy 2015: konkurs główny
40. MFF w Toronto 2015

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona - aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic... Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

W doborowej obsadzie m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Paulina Chapko, Agata Buzek, Piotr Głowacki, Jan Nowicki, Ifi Ude oraz irlandzki aktor Richard Dormer (Gra o tron).

Znakomity film, przerzucający pomost nad całą twórczością reżysera. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

11 minut robi wrażenie. To film o fatum. O przypadku, który może zdecydować o ludzkim losie. Ale też opowieść o kruchości życia. Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Film wyświetlany w wersji oryginalnej z angielskimi napisami.
| Film screened in original version with English subtitles.

PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum