kpb

Baranki Dzieciom - Proszę słonia (film odnowiony cyfrowo) + warsztaty

BARANKI DZIECIOM
PROSZĘ SŁONIA + warsztaty
niedziela, 18 października 2015, godz. 11.00

W PROGRAMIE:

PROSZĘ SŁONIA - zestaw bajek
reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska, 1968, 40’

Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…

Ta nie starzejąca się urocza opowieść dla dzieci (i nie tylko) szanse na nowe filmowe życie uzyskała dzięki rekonstrukcji cyfrowej.

Film przed i po rekonstrukcji:


Trudno uwierzyć, że ciepła opowieść o przyjaźni małego chłopca z dużym i prawdziwym (choć porcelanowym!) słoniem ma już prawie 40 lat… Wychowało się na niej kilka pokoleń i wszystko wskazuje na to, że będą wychowywać się kolejne.

Szansę na nowe życie film uzyskał dzięki rekonstrukcji cyfrowej, współfinansowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Narodowy Instytut Audiowizualny. Dzięki wsparciu finansowemu dokończeniu uległa rozpoczęta kilka lat wcześniej rekonstrukcja cyfrowa serialu Proszę słonia, a także wykonana pełna rekonstrukcja jego wersji pełnometrażowej. W pracach - wraz z autorem filmu - brały udział firmy: TPS (rekonstrukcja obrazu), Skłodowski Studio Dźwiękowe (rekonstrukcja dźwięku) oraz all DOTS i Chimney Poland.


Odcinki:
KOŚĆ SŁONIOWA | PRZEPROWADZKA DOMINIKA | ZNAJOMI Z ZOO | POWRÓT DOMINIKA

Warsztaty poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

BILETY: tylko 10 zł(PROGRAM jesiennej edycji cyklu)
(
FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

          


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       

Bookmark and Share

archiwum