kpb

Edukatorzy - Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima


środa, 7 października 2015, godz. 9.00 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny z EDUKATORAMI w Kinie Pod Baranami!Zapraszamy uczniów szkół podstawowych na specjalny pokaz filmu:

KLUB WŁÓCZYKIJÓW I TAJEMNICA DZIADKA HIERONIMA
reż. Tomasz Szafrański, Polska 2015, 128’

Film, który przywraca wiarę w polskie kino dla młodych widzów

Wakacje dobiegły końca, lecz z nowym filmem Tomasza Szafrańskiego można jeszcze poczuć smak letniej przygody. Klub włóczykijów to adaptacja prozy polskiego mistrza literatury młodzieżowej – Edmunda Niziurskiego. Niewiarygodne przygody Marka Piegusa, Naprzód, wspaniali! czy znajdujący się na liście lektur w szkole podstawowej Sposób na Alcybiadesa to literatura młodzieżowa najwyższej próby, angażująca młodych odbiorców.

Reżyserowi adaptacji udaje się przenieść nastrój i energię tej prozy na ekran. Film opowiada o podróży, jaką nastoletni Kornel Kiwajło (Franciszek Dziduch) odbywa ze swoim zwariowanym wujkiem Dionizym (Bogdan Kalus), poszukując skarbu krytego w czasie II wojny światowej przez dziadka Hieronima. Zrealizowana z lekkością opowieść o młodości, tajemnicy czekającej za drzwiami domu oraz przygodzie i przyjaźni skłania młodego widza do zaangażowanego uczestnictwa. Pierwowzór został uwspółcześniony, odpowiadając potrzebom teraźniejszości i prezentując świat, który dzieci znają z autopsji. Dodatkowo muzyka skomponowana przez Freda Emory’ego Smitha pomaga z ekscytacją śledzić losy bohaterów - tak przez uczniów, jak i ich opiekunów.

Klub włóczykijów może zostać wykorzystany przez nauczycieli w celach wychowawczych i edukacyjnych. Film zawiera przesłanie o wartości przyjaźni czy rodziny oraz zachęcać ma młodych widzów do ograniczenia czasu spędzanego przed komputerem, co stanowi coraz większy problem w dzisiejszych czasach. Z kolei dla polonistów film jest szansą na to, by zachęcić ucznia do sięgnięcia po książki Niziurskiego oraz by wyjaśnić podstawowe elementy struktury filmu i gry aktorskiej.Spotkanie z filmem poprowadzi Kaja Łuczyńska - doktorantka w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, absolwentka filmoznawstwa i amerykanistyki. Laureatka ogólnopolskiego konkursu prelegentów filmowych, autorka bloga “Orbitowanie bez cukru”. Instruktor harcerski w krakowskim szczepie “Wigry”.

Nauczyciele otrzymają od nas materiały edukacyjne do filmu.


Data i godzina spotkania: 7 października (środa), godz. 9.00
Miejsce: Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków
Czas trwania spotkania: ok. 3h


Cena biletu – 14 zł.
Opiekunowie grup uczestniczą w spotkaniu nieodpłatnie.

Informacje i zgłoszenia:
Marta Stańczyk
tel. 604 708 839
mail: ms@kinopodbaranami.pl  

Zapisy przyjmujemy do 6 października.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy wszystkich chętnych o wcześniejszy zakup zarezerwowanych biletów lub wpłacenie zaliczki w wysokości 50% wartości zadeklarowanej liczby biletów w kasie Kina Pod Baranami lub przelewem.
Bookmark and Share

archiwum