kpb

Dojrzałe Kino: Żyć nie umierać


środa, 9 września 2015, godz. 11.00W środę, 9 września, w ramach cyklu Dojrzałe Kino zapraszamy na pokaz filmu Żyć nie umierać, z kolejną zaskakującą kreacją Tomasza Kota, laureata Orła i Złotych Lwów za rolę w Bogach.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe Kino to cotygodniowe filmowe spotkania seniorów. Projekcje najnowszych premier kinowych poprzedza prelekcja, a po seansie odbywa się wspólna rozmowa. Czas oczekiwania na film umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciastka. To doskonała okazja to poznawania filmowych premier i dyskusji w dobrym towarzystwie.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


ŻYĆ NIE UMIERAĆ | ŻYĆ NIE UMIERAĆ
reż. Maciej Migas, Polska 2015, 90'  

Festiwal Filmowy w Gdyni 2015: konkurs główny

Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia?
 

Bartek (Tomasz Kot, zaskakujący kolejną transformacją), niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i - zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru - stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

Chciałem stworzyć film z pasją i energią, pełen humoru i wdzięku. Film, który w lekki sposób przekazuje opowieść o wielkiej sile. Opowieść wzbudzającą emocje, poruszającą, ale przede wszystkim dającą pozytywną energię do życia. Wierzę, że widzowie potrzebują takich właśnie historii. Maciej Migas, reżyserzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum