kpb

Everest 3D przedpremierowo


czwartek, 10 września 2015, godz. 20.30
sobota, 12 września 2015, godz. 21.00Tydzień po światowej premierze filmu na festiwalu w Wenecji, zapraszamy na przedpremierowe pokazy spektakularnej produkcji pt.
Everest - pełnej dramatyzmu historii wyprawy na Mount Everest w 1996 roku.

Gościem czwartkowej projekcji będzie podróżniczka, Iwona Zadarnowska, która 25 maja 2014 roku zdobyła szczyt najwyższej góry świata. Film prezentowany w technologii 3D.

Ponieważ istnieje - tak George Mallory tłumaczył w 1923 roku sens wspinania się na Mount Everest.

Everest to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o tragicznej w skutkach wyprawie na Dach Świata (8848 metrów n.p.m.) w 1996 roku. Spektakularne widowisko, zrealizowane w technologii 3D, wyreżyserował uznany islandzki reżyser Baltasar Kormákur (Na głębinie, 101 Reykjavik).

Twórcy korzystali ze wspomnień Everest. Na pewną śmierć Becka Weathersa, który wspinał się tego dnia na szczyt oraz z nominowanej do nagrody Pulitzera książki innego członka wyprawy, Jona Krakauera, Wszystko za Everest (Into Thin Air).

W filmie występują: Jason Clarke, Jake Gyllenhaal, Keira Knightley, Josh Brolin, Emily Watson i Robin Wright.

"Everest" będzie pewnie jednym z przyszłorocznych oscarowych faworytów w kategoriach technicznych. Podziw budzą zarówno piruety kamery Salvatorego Totino, jak i sugestywne efekty dźwiękowe. To dzięki nim w najlepszych momentach dzieło Kormákura ogląda się jak slasher, w którym mordercę z maczetą zastępuje nieokiełznany żywioł.
Łukasz Muszyński, Filmweb


POKAZY:

czwartek, 10 września 2015, godz. 20.30
EVEREST 3D | EVEREST 3D
reż. Baltasar Kormákur, Wielka Brytania/USA/Islandia 2015, 122’

Przed seansem wprowadzenie: Iwona Zadarnowska - Krakowianka, uczestniczka komercyjnej wyprawy na Everest, kierowanej przez Aleksandra Abramowa (maj 2014).

Kiedy schodziliśmy w szalejącej zawiei i śnieżycy ze szczytu - przyszło mi do głowy, że „Wszystko za Everest” zaczyna właśnie dziać się w realu. Tylko dlaczego (do jasnej ch…) ja teraz tu jestem… oraz że nie chcę umierać - i będę szła do samego końca w dół, bo nie mogę tego zrobić swojej rodzinie. Wtedy cały czas myślałam tylko o tym, żeby stawiać kolejne kroki - i o tej ich historii…
Iwona Zadarnowska


sobota, 12 września 2015, godz. 21.00
EVEREST 3D
| EVEREST 3D
reż. Baltasar Kormákur, Wielka Brytania/USA/Islandia 2015, 122’


BILETY:
wg cennika


O FILMIE:

EVEREST 3D
| EVEREST 3D
reż. Baltasar Kormákur, Wielka Brytania/USA/Islandia 2015, 122’

MFF w Wenecji 2015: film otwarcia
41. Festiwal Kina Amerykańskiego w Deauville 2015: film otwarcia

Film opowiada o grupie himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Wśród uczestników tego komercyjnego wejścia, znaleźli się między innymi: zarozumiały Teksańczyk, nieporadny listonosz oraz japońska biznes-woman. Ekspedycję czekała walka ze śmiertelnym zimnem i nawałnicami śnieżnymi; walka o tlen i przetrwanie.

Everest to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum