kpb

Przegląd filmów Jacques'a Tati po rekonstrukcji cyfrowej

PRZEGLĄD FILMÓW JACQUES'A TATI PO REKONSTRUKCJI CYFROWEJ
4 - 9 września 2015W dniach od 4 do 9 września zapraszamy na przegląd filmów Jacques’a Tati - w znakomitej jakości, po pełnej rekonstrukcji cyfrowej. Na ekranie wielokrotnie nagradzany francuski następca Charliego Chaplina i Bustera Keatona w swoich najlepszych produkcjach z serii o Panu Hulot i nie tylko.

Jacques Tati powraca jako Pan Hulot, ze swoim nieodłącznym kapeluszem i fajką w ustach, by bawić do łez kolejne pokolenia kinofilów w filmach Wakacje pana Hulot (1953), Mój wujaszek (1958), Playtime (1967), Pan Hulot wśród samochodów (1971). W programie znalazły się także dwa filmy spoza serii: Dzień świąteczny (1949), Parada (1974).

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ.

Ludzie są aktorami na scenie świata. Warto jednak być także widzem.
Jacques Tati


BILETY:
18 zł
(normalny)
13 zł (ulgowy)
Karnet (6 filmów): 60 zł
Aby zakupić KARNET online prosimy o kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl
Opłata internetowa: 2 złPROGRAM:

piątek, 4 września, godz. 17.00
DZIEŃ ŚWIĄTECZNY
| JOUR DE FÊTE
reż. Jacques Tati, Francja 1949, 87'

sobota, 5 września, godz. 17.00
WAKACJE PANA HULOT
| LES VACANCES DE MONSIEUR HULOT
reż. Jacques Tati, Francja 1953, 88'

niedziela, 6 września, godz. 17.00
MÓJ WUJASZEK
| MON ONCLE
reż. Jacques Tati, Francja/Włochy 1958, 115'

poniedziałek, 7 września, godz. 17.00
PLAYTIME
| PLAYTIME
reż. Jacques Tati, Francja/Włochy 1967, 123'

wtorek, 8 września, godz. 17.00
PAN HULOT WŚRÓD SAMOCHODÓW
| TRAFIC
reż. Jacques Tati, Francja/Włochy 1971, 97'

środa, 9 września, godz. 17.00
PARADA
| PARADE
reż. Jacques Tati, Francja 1974, 89'


O FILMACH:
 
DZIEŃ ŚWIĄTECZNY | JOUR DE FÊTE
reż. Jacques Tati, Francja 1949, 87'

W pewnym małym miasteczku funkcję listonosza pełni fajtłapowaty i rozkojarzony François. Mieszkańcy od dłuższego czasu nie są zadowoleni z jego usług. Tymczasem w pobliżu miasteczka odbywa się jarmark. Przyjaciele François upijają go i prowadzą do namiotu, w którym odbywa się pokaz filmu dokumentalnego o rewolucyjnych metodach pracy amerykańskich listonoszy. Wyraźnie zainspirowany pomysłami kolegów zza Atlantyku, François próbuje wdrożyć w życie tamtejsze zasady działania…


MÓJ WUJASZEK | MON ONCLE
reż. Jacques Tati, Francja/Włochy 1958, 115'

W kolejnej części przygód Pana Hulot Jacques Tati dowcipnie rozprawia się z wszechobecną technicyzacją dzisiejszych czasów. Kultowy bohater trafia do willi pana Arpel, w której zainstalowano najnowocześniejsze udogodnienia i patenty. Szereg gagów z udziałem Pana Hulot pokazuje, jak nowe technologie utrudniają człowiekowi życie, zamiast czynić je prostym i wygodnym. 


PAN HULOT WŚRÓD SAMOCHODÓW | TRAFIC
reż. Jacques Tati, Francja/Włochy 1971, 97'

Pan Hulot wyrusza na targi motoryzacyjne do Amsterdamu, by zaprezentować swój eksperymentalny model samochodu. Po drodze napotyka szereg przeszkód i problemów technicznych, które utrudnią mu dalszą podróż. Czy Panu Hulot i jego wyjątkowemu pojazdowi uda się dotrzeć do celu?


PARADA | PARADE
reż. Jacques Tati, Francja 1974, 89'

W zrealizowanym dla szwedzkiej telewizji, ostatnim filmie w karierze Jacques Tati zaprasza widzów do cyrku, w którym sam pełni funkcję mistrza ceremonii. Choć widzimy na ekranie rozmaite występy z udziałem klaunów, muzyków, żonglerów i akrobatów, reżyser skupia się na widzach, wciągając ich do niezwykłej zabawy. Wywołując odpowiednie reakcje, opowiadając osobiste historie, wyłapując przy pomocy ukrytych kamer również to, co miało pozostać w cieniu. Parada jest pełnym radości hołdem złożonym występom na żywo, a także powrotem do początków francuskiego reżysera związanych z musicalem.


PLAYTIME | PLAYTIME
reż. Jacques Tati, Francja/Włochy 1967, 123' 

Uznawany za arcydzieło film Playtime, był jednocześnie najbardziej ryzykownym, ambitnym i kosztownym przedsięwzięciem w karierze Jacques’a Tatiego. Pan Hulot wyrusza do wysoko stechnologizowanego Paryża na spotkanie z amerykańskim biznesmenem. Po drodze natrafia m.in. na amerykańskich turystów, niemieckiego sprzedawcę i kolegę sprzed lat oraz wplątuje się w serię zabawnych i absurdalnych sytuacji.


WAKACJE PANA HULOT | LES VACANCES DE MONSIEUR HULOT
reż. Jacques Tati, Francja 1953, 88' 

Jacques Tati po raz pierwszy wprowadza na ekrany kin postać charyzmatycznego Pana Hulot. Wysoki kapelusznik z nieodłączną fajką w ustach wyrusza na wakacje do cichego, nadmorskiego kurortu. Od momentu jego przybycia żaden z hotelowych gości nie zazna już spokoju. Pomimo czystych intencji, każdy jego krok przynosi kolejną, przezabawną katastrofę, siejąc wszechobecny zamęt.


JACQUES TATI

Francuski reżyser, komik, scenarzysta i aktor. Określany francuskim Charlie’m Chaplinem i spadkobiercą Bustera Keatona. Stawiany obok najwybitniejszych twórców komedii w historii kina. Zasłynął rolą ekscentrycznego Pana Hulot, którego nieodłącznymi atrybutami były kapelusz i fajka w ustach. Pulsujący i uniwersalny humor jego filmów, często wynikający ze zderzenia staroświeckości z nowoczesnością, okazał się ponadczasowy i bawi po dziś dzień. Zdobywca nominacji do Oscara i nagród m.in. na festiwalach w Cannes i Wenecji.
Bookmark and Share

archiwum