kpb

Dojrzałe Kino - inauguracja sezonu: Pan Turner


środa, 2 września 2015, godz. 11.00Zapraszamy na pokaz filmu Pan Turner, który otworzy kolejny sezon Dojrzałego Kina!

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe Kino to cotygodniowe filmowe spotkania seniorów. Projekcje najnowszych premier kinowych poprzedza prelekcja, a po seansie odbywa się wspólna rozmowa. Czas oczekiwania na film umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciastka. To doskonała okazja to poznawania filmowych premier i dyskusji w dobrym towarzystwie.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


PAN TURNER | MR. TURNER
reż. Mike Leigh, Wielka Brytania/Francja/Niemcy 2014, 150’

Oscary 2015 - 4 nominacje: najlepsze zdjęcia - Dick Pope, najlepsza muzyka - Gary Yershon, najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia
Europejskie Nagrody Filmowe 2014: najlepszy aktor - Timothy Spall
MFF w Cannes 2014: najlepszy aktor - Timothy Spall, nominacja do Złotej Palmy
Camerimage Bydgoszcz 2014: nominacja do Złotej Żaby

Nowy film Mike'a Leigh, jednego z najważniejszych reżyserów współczesnego kina, laureata Złotej Palmy w Cannes, BAFTY i nominacji do Oscara, twórcy kultowych Sekretów i kłamstw, Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia i obsypanego nagrodami dramatu Vera Drake.

Pan Turner przedstawia historię burzliwego życia jednego z największych malarzy przełomu XVIII i XIX wieku - Williama Turnera. Był niespokojnym duchem swoich czasów, artystą niepokornym, buńczucznym, wielkim myślicielem.

W artystę wcielił się Timothy Spall, stały aktor Mike'a Leigh, tu w życiowej kreacji, nagrodzonej Europejską Nagrodą Filmową i uhonorowanej w Cannes. 

Mike Leigh o bohaterze swojego filmu: Był gigantem pośród artystów swego czasu, bezkompromisowym rewolucjonistą. Prywatnie - wrażliwym, ekscentrycznym człowiekiem. Może i był skoncentrowanym na sobie egoistą, ale pełnym pasji.

Arcydzieło. Gazeta Wyborcza
Wielki tryumf światowego kina. Dwutygodnik
Fascynujący portret artysty. Stopklatka.plzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum