kpb

Z Wizytą w kosmosiepokaz filmu dokumentalnego WIZYTA
(The Visit, reż. Michael Madsen)
oraz transmisja międzynarodowego panelu dyskusyjnego

środa, 2 września 2015, godz. 19.00W środę, 2 września o godzinie 19.00 czasu środkowoeuropejskiego, w ponad 20 krajach na całym świecie odbędzie się pokaz filmu Wizyta w reżyserii Michaela Madsena - dokumentu z elementami komedii pokazującego tajniki pracy Biura Unii Europejskiej do Spraw Kontaktu z Obcymi Cywilizacjami. Zapraszamy na projekcję oraz transmisję na żywo z panelu dyskusyjnego z wiedeńskiego UNO-city, miejsca akcji duńskiego dokumentu.

W dyskusji wezmą udział: reżyser filmu, Michael Madsen, Chris Welch - bohater filmu, ekspert w dziedzinie astrofizyki oraz Morten Grønborg, astrofizyk. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w dyskusji, zadając pytania poprzez SMSy, Twittera lub Facebooka. Nawiązane zostanie także połączenie z duńskim astronautą Andreasem Mogensenem będącym w drodze na międzynarodową stację kosmiczną Sojuz TMA.

(strona wydarzenia na Facebooku)

Dyskusja odbędzie się w języku angielskim.


BILETY
:
18 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)O FILMIE:

WIZYTA | THE VISIT
reż. Michael Madsen, Finlandia/Dania 2014, 85’

IDFA Amsterdam 2014

Czy jesteśmy gotowi na spotkanie z obcymi istotami? Czy mają one w naszym świecie takie same prawa, jak my sami? Co im powiemy, gdy ich spotkamy? I w jaki sposób będziemy się z nimi komunikować?

Wiedeński UNO-city to kompleks budynków stanowiący dziś jedno z czterech głównych miejsc na świecie. Jego eksterytorialny status, a także architektura przypominająca późne lata 70. ubiegłego wieku, powodują że przypomina on statek kosmiczny, który wylądował w środku cywilizowanego świata. Wewnątrz tej imponującej instytucji, która reprezentować ma wiarę w ludzkość, znajduje się OOSA, czyli Biuro Unii Europejskiej do Spraw Kontaktu z Obcymi Cywilizacjami. To tutaj naukowcy z różnych dziedzin opracowują procedury kontaktu z obcymi. Ludzkość marzy o tym od ponad wieku.

Film pokazuje, jak scenariusz znany nam do tej pory z science fiction może zmienić się w rzeczywistość. Dowiadujemy się, jak hipotetycznie mogłoby wyglądać spotkanie z obcymi. W siedzibie OOSA nagle dzwoni telefon. Dyrektor generalna, astrofizyk Dr. Mazlan Othman, informuje, że obcy przybyli. Aby zapobiec panice, trzeba uspokoić mieszkańców Ziemi. Jednak przybycie obcych rodzi wiele problemów oraz naukowych, egzystencjalnych i filozoficznych kwestii i pytań. Czy uda się je rozwiązać? Jak zachowamy się wobec obcych i co zrobimy, gdy od nas wyjadą? I w końcu - czy nasze życie po takiej wizycie będzie takie samo jak przedtem?


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum