kpb

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu - plenerowy pokaz przedpremierowy


O DZIEWCZYNIE, KTÓRA WRACA NOCĄ SAMA DO DOMU
- plenerowy pokaz przedpremierowy na dziedzińcu Pałacu pod Baranami
środa, 5 sierpnia 2015, godz. 21.30Zapraszamy na specjalny pokaz przedpremierowy rewelacji festiwalu Sundance: O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu. To pierwszy w historii film o wampirach, którego akcja dzieje się w Iranie. Projekcja odbędzie się pod gołym niebem - na malowniczym dziedzińcu Pałacu pod Baranami - w środę, 5 sierpnia, o godz. 21.30.

Debiut Any Lily Amirpour to zaskakująca i wysmakowana, nakręcona w czerni i bieli mieszanka gatunków filmowych. Film zaskoczy nawet tego, komu wydaje się, że w kinie widział już wszystko. To psychodeliczna, bardzo mocno stylizowana zabawa z filmowymi gatunkami. Od spaghetti westernu, przez wampiryczny horror, po romans. A wszystko to w formie dialogu z lokalną tradycją.

Po światowej premierze irańskiego filmu na festiwalu Sundance, urodzona w Anglii Ana Lily Amirpour - scenarzystka i reżyserka - została okrzyknięta prawdziwą sensacją. Film, który zachwyca wysmakowanymi wizualnie zdjęciami oraz hipnotyczną rolą Sheili Vand, uznany został za jeden z najciekawszych debiutów 2014 roku.

Na niezwykle klimatycznej ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się między innymi kompozycje irańskich zespołów rockowych takich jak Radio Teheran i Kiosk, a także utwory słynnego brytyjskiego tria White Lies.

Pokaz na dziedzińcu będzie kolejnym - obok cyklu seansów w ramach Letniego Taniego Kinobrania - magicznym wydarzeniem pod gołym niebem organizowanym przez Kino Pod Baranami. 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!
Ten film o pokaźnym metrażowo tytule to popkulturalne cudo – stylowy koktajl klisz, skojarzeń i nawiązań, które, odarte z koloru, zyskały klasę i świeżość. Tutaj irański James Dean pomyka po ulicach miasteczka zła, a towarzyszy mu cień delikatnej wampirzycy w burce. W tle alternatywny rock z Teheranu i niezdecydowany kot.
Kamil Klamut, Kraków Movie


BILETY:
tylko 10 zł
(dostępne w kasie kina oraz online w dniu pokazu)


O DZIEWCZYNIE, KTÓRA WRACA NOCĄ SAMA DO DOMU
| A GIRL WALKS HOME ALONE AT NIGHT
reż. Ana Lily Amirpour, USA 2014, 104'
Polska premiera: 14 sierpnia 2015 

Festiwal Filmowy Sundance 2014, Londyński Festiwal Filmowy 2014
Independent Spirit Awards 2015: nominacja za najlepszy debiut i najlepsze zdjęcia
Festiwal Kina Amerykańskiego w Deauville 2014: nagroda za debiut

Irańskie Bad City do złudzenia przypomina Miasto Grzechu z komiksów Franka Millera. Także tutaj przestępczość jest na porządku dziennym, a narkomani, prostytutki i złoczyńcy wszelakiej maści czują się tu jak w domu.

Na własnej skórze przekonuje się o tym młody chłopak o imieniu Arash, który w związku z długami ojca traci ukochany samochód na rzecz lokalnego bonza. Ratunkiem dla chłopaka, ale i całej społeczności, może okazać się ostatni sprawiedliwy, a raczej… ostatnia sprawiedliwa. Kobieta-wampir, która pojawia się wszędzie tam, gdzie dzieje się zło. Pojawia się, by wyrównać rachunki, nie podejrzewając, że nawet wampira dosięgnąć może strzała Amora.


ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami 

ZWIASTUN filmu:

Bookmark and Share

archiwum